Skřipec do vlasů, stoklasa.cz, 26 Kč

Skřipec do vlasů, stoklasa.cz, 26 Kč Zdroj: archiv firem

.
  Skřipec ve tvaru mušličky, stoklasa.cz, 23 Kč
.
Skřipec ve tvaru květiny, stoklasa.cz, 25 Kč
10
Fotogalerie

Skřipce do vlasů: Tyhle účesy zvládnete za pár sekund!

Vlasové doplňky z devadesátek jsou zpátky ve hře už zhruba dva roky. Jestli už máte látkovou čelenku a sponky s perličkami, je na čase doplnit výbavu o plastový skřipec, se kterým vykouzlíte rychlý a efektní účes, který je pro letní dny jako stvořený!

O návratu plastových skřipců rozhodl před dvěma lety návrhář Alexander Wang na své módní show. Všechny modelky měly jednoduché uhlazené účesy sepnuté právě plastových skřipcem. A samozřejmě ne tak ledajakým. Metalické skřipce zdobil nápis samotného Wanga. Praktický a rychlý účes si okamžitě oblíbily světové influencerky i třeba filmové či hudební hvězdy.

Máme pro vás tipy a inspiraci, jaké účesy se skřipcem jsou nejpopulárnější.

Jednoduchý drdol

Absolutně nejjednodušší je udělat si podlouhlý drdol. Stačí jen vlasy načesat, jako kdybyste chtěla dělat culík, zamotat a připevnit skřipcem. Konečky vlasů vždy smotejte do drdolu nebo je nechte vykukovat pod ním. Nenechávejte je trčet nahoru jako vodotrysk. Můžete měnit posazení drdolu, jednou ho mít těsně pod týlem, příště ho posunout o pár centimetrů výš. Hrát si můžete i s pěšinkou a jednotlivými pramínky, které mohou ledabyle lemovat obličej. Tenhle účes je jako stvořený na dovolenou, kde vás nebudou vlasy obtěžovat na krku, nebudete si je lámat gumičkou a zároveň budete mít stylový účes k vašemu plážovému modelu.

Falešný culík

Stejně jednoduchý a také stejně efektní je takzvaný falešný culík, kdy pouze část vlasů sepnete skřipcem. Nejlépe vypadá, když je předtím pomocí kulmy nebo žehličky navlníte do přirozeně rozevlátých vln nebo si solným sprejem vytvoříte oblíbené plážové vlny. V tomto případě můžete sáhnout i po menších skřipcích a dát jich do účesu hned několik. S takovým účesem můžete vyrazit do plážového baru, na romantickou večeři, ale klidně i na letní svatbu.

Do rozpuštěných vlasů

Ozdobný skřipec snadno nahradí gumičku, ale také všechny ostatní sponky. I větší skřipec tak můžete nosit v rozpuštěných vlasech jako ozdobu a třeba si s ním jen sepnout část vlasů na jedné straně nebo dlouhou patku. Tenhle hravý look oceníte třeba na delší procházky městem nebo povalování s kamarádkami na zahradní párty. A nezapomeňte se v něm vyfotit, bude to vypadat skvěle!

Tipy, kde plastové skřipce pořídíte, najdete v galerii:

Skřipce do vlasů: Tyhle účesy zvládnete za pár sekund!

Skřipec do vlasů, stoklasa.cz, 26 Kč
Skřipec do vlasů, stoklasa.cz, 26 Kč | Zdroj: archiv firem
.
. | Zdroj: archiv firem
Hnědý skřipec do vlasů VILA, zoot.cz, 149 Kč
Hnědý skřipec do vlasů VILA, zoot.cz, 149 Kč | Zdroj: archiv firem
  Skřipec ve tvaru mušličky, stoklasa.cz, 23 Kč
Skřipec ve tvaru mušličky, stoklasa.cz, 23 Kč | Zdroj: archiv firem
.
. | Zdroj: profimedia.cz
Skřipec ve tvaru květiny, stoklasa.cz, 25 Kč
Skřipec ve tvaru květiny, stoklasa.cz, 25 Kč | Zdroj: archiv firem
.
. | Zdroj: archiv firem
.
. | Zdroj: archiv firem
.
. | Zdroj: archiv firem
.
. | Zdroj: archiv firem