Dokonale hladké nohy: Tipy na holení bez podráždění a pupínků!

Holení je poměrně jednoduchá činnost, ale občas může zanechat následky. A nohy plné zarostlých chloupků, pupínků nebo stroupků v létě rozhodně ukazovat nechceme. Máme pro vás tipy, jak mít nohy vždy dokonale hladké a krásné. 

Při odstraňování chloupků se můžete rozhodnout pro depilaci, během které jen odstraňujete chloupky z povrchu kůže žiletkou, nebo pro epilaci, díky které se zbavíte i vlasové cibulky a hladké nohy vám vydrží mnohem déle. Přestože existuje mnoho způsobů epilace, většina žen dává stále přednost obyčejné žiletce, a proto se na ni zaměříme.

Na žiletce nešetřete

Žiletku si vždy vybírejte pečlivě, nesáhněte hned po první, kterou uvidíte u pokladny v drogérii. Kvalitní žiletka s více břity vám vydrží zhruba dva měsíce, pak ji vyměňte. Když je tupá, může vám kůži zbytečně podráždit.

Nespěchejte

Víme, že holení nohou je spíše otrava a rozhodně se nejedná o nějaký extra příjemný beauty rituál, ale zkuste si ho zpříjemnit alespoň trošku. Neholte si nohy ráno ve spěchu, ale večer po příjemné koupeli nebo dlouhé osvěžující sprše. Chloupky krásně změknou, a vy je tak budete moci oholit přímo u kořínků. Hladké nohy vám pak vydrží déle. Během spánku se pak kůže zregeneruje a vy se nemusíte bát podráždění ani zanícení. Čerstvě oholené nohy byste navíc neměla vystavovat slunečním paprskům, takže večerní holení je ideální ve všech ohledech.

Nikdy neholte na sucho

Úplně nejhorší, co můžete udělat, je holit si suché nohy. Pokožka vás bude pálit, zčervená, bude vysušená a dost pravděpodobně vám některé chloupky i zarostou. Zkrátka rozhodně to nebude vypadat hezky. Ideální je používat speciální pěny, gely a krémy na holení, čas od času (když nemáte speciální přípravek po ruce) vám může posloužit i sprchový gel nebo třeba vlasový kondicionér.

Holte po směru

Možná vás to překvapí, ale správně byste měla holit nohy po směru růstu chloupků. Budou oholené stejně dobře, ale s tím rozdílem, že se vyvarujete podráždění pokožky.

Dopřejte si peeling

Před holením nezapomínejte na peeling, který byste si měla dopřát alespoň dvakrát týdně. Zbaví vás totiž odumřelých buněk, do kterých chloupky zarůstají. Po holení nohy opláchněte vlažnou vodou, usušte ručníkem a na závěr je důkladně natřete šetrným hydratačním krémem nebo olejem.

Tip: Po holení můžete také nanést speciální přípravek pro zpomalení růstu chloupků. Ten je zároveň zesvětlí a změkčí. A vy nebudete muset tuhle proceduru podstupovat každý den.

Přípravky pro snadné holení najdete v galerii: