Ať vás slunce nepálí: Co si letos pořídit za stylovou pokrývku hlavy?

Konečně můžeme pomalu odkládat roušky a začít myslet na jiné pokrývky hlavy. Jaké jsou letošní trendy?

Vlivným trendsetterem v oblasti klobouků je bezesporu francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který v roce 2018 představil surrealismem inspirovaný slamák s megakrempou. Nazval ho La Bomba a bomba to byla, zejména na Instagramu, kde se do monstrózního klobouku halila řada módních influencerek i celebrit v čele s Rihannou.

Loading

Virální se stal snímek s Bellou Hadid sedící na pláži jen v tangách a v maxi slamáku. Jacquemus si tuto fotku dokonce pyšně přidal na Instagram, ale chyba lávky, klobouk nebyl jeho – ve skutečnosti pocházel z dílny malé mexické značky Olmos Y Flores.

Trapasy mají nicméně na Instagramu životnost délky jedné „mřížky“, a tak se návrhář brzy oklepal a nadále je tím, kdo v oblasti letních doplňků udává trendy. Letos se kromě klasických slamáků mají nosit i barevné (hlavně Jacquemusova oblíbená růžová). Na poslední přehlídce letos v únoru však návrhář, který se neřídí režimem fashion weeků, představil i minimalistické lněné šátky, které měly modelky uvázané v týlu.

Další značkou, která v posledních letech určuje, co budeme nosit na hlavách, je Dior. Po baretech a bucket kloboučcích nasadila Maria Grazia Chiuri modelkám na přehlídce farmářské kloboučky se střapatou, nezačištěnou krempou. To Alberta Ferretti (ale také třeba oblíbená dánská značka Ganni) se pro letošní léto inspirovala tvarem nepromokavých klobouků, kterým se říká Sou'wester. Připomínají kyblíkové kloboučky, ale mají delší, někdy vpředu zahnutou krempu. V neposlední řadě budou letos velkým trendem kšilty. Slaměné, se sportovním lemem, někdy opatřené mašlí na upevnění v týlu.

Kde právě teď koupíte stylový klobouk, kšilt nebo šátek na léto? Podívejte se do fotogalerie.