Jak se zbavit opuchlých očí i druhé brady? Pomůže masáž gua sha

O masáži gua sha a speciálních kamenných destičkách, které se při ní používají, jste už určitě slyšeli. Víte ale, jak ji správně provádět i na co všechno může mít pozitivní vliv? Pojďme se na tento beauty fenomén s historickým přesahem podívat trochu důkladněji.

Gua sha nejsou jen hezky barevné destičky, které stojí za to si fotit na Instagram jako estetický doplněk kosmetické taštičky. Technika masáže gua sha se řadí mezi postupy tradiční čínské medicíny, jejíž blahodárné účinky znali lidé už ve starověku. V čem její kouzlo spočívá? V celém těle dokáže okamžitě rozproudit energii i lymfu a řádně podpořit krevní oběh. Ale u toho rozhodně nekončíme.

TIP NA VIDEO: Vyzkoušejte omlazovací cvičení pro váš obličej

Starověcí Číňané používali tuto masáž, když se chtěli zbavit jakékoliv nemoci či zánětu v těle. Kamennou či kostěnou destičkou nešvary z těla doslova seškrabávali a zároveň tak v postižených místech obnovovali zaseknutou energii. Gua sha se tak stala pomocníkem v boji proti nachlazení, chřipce, ale také bolesti jakéhokoliv rázu.

V posledních letech tato masáž získala na popularitě zejména v oblasti péče o pleť. Oproti tradiční technice, kterou mnohdy doprovázejí i modřiny a opravdu výrazné stopy po destičce, je současná obličejová gua sha logicky jemnější a má primárně za úkol rozproudit v pokožce krev a lymfu. Výsledkem je pak vyrýsovanější tvář bez otoků a pleť, která je už na první pohled šťavnatější. S pravidelným používáním se pak začne také výrazně pročišťovat, je vypnutější a zářivější. Masáž zároveň odvádí z těla toxiny, což přispívá k celkovému zlepšení imunity.

Tipy, jak masáž provádět, najdete na další straně. >>>