Nejlepší vánoční písničky: 5 playlistů na Spotify pro krásné svátky

3 min čtení

3 min čtení

Co navozuje tu pravou vánoční atmosféru? Měkké světlo svíček, vůně jehličí a perníkového koření, zlatá a červená barva… A samozřejmě hudba! Protože v redakci Vánoce milujeme, vytvořili jsme pro vás pět tematických vánočních playlistů na Spotify. Perfektně vás naladí a prosincové svátky dovedou k dokonalosti. Příjemný poslech!

Vánoce tradičně vždy bývaly svátky klidu a míru. Po celém roce těžké práce měli lidé sklizeno, zásoby úrody uložené a po postním období si o svátcích mohli dopřát bohatou večeři v rodinném kruhu, rozjímat a věnovat se sami sobě. V éře pozdního kapitalismu mají prosincové svátky sice trochu jinou podobu, ani v honbě za dárky bychom ale na pravé jádro Vánoc neměli zapomínat.

TIP NA VIDEO: Jak snadno a zajímavě zabalit měkký dárek?

Ať už slavíte Vánoce s kamarády, s partnerem, manželem, dětmi, sourozenci, nebo s rodiči, využijte tenhle čas, abyste si vnitřně zrekapitulovali svůj život za uplynulý rok, trochu se zklidnili a vnitřně se připravili na to, co přijde v tom dalším.

Zkrátka si letos zkuste sváteční atmosféru opravdu užít. Upečte vánočku či cukroví, uvařte domácí svařák, do oken dejte decentní nebo klidně i nedecentní světýlka… Abychom vám to ještě ulehčili, dali jsme v redakci dohromady pět tematických vánočních playlistů na Spotify. Stačí si jen vybrat, který vám nejvíc sedí, nebo klidně zkuste všechny a třeba poznáte nějakou skvělou novou hudbu.

Vánoční playlisty najdete na následujících stranách. >>>