Co poslouchat o Vánocích? 5 playlistů pro všechny sváteční příležitosti

Co navozuje tu pravou vánoční atmosféru? Měkké světlo svíček, vůně jehličí a perníkového koření, zlatá a červená barva… A samozřejmě také hudba! Protože my v redakci Vánoce milujeme, vytvořily jsme na Spotify pět tematických vánočních playlistů, se kterými si vystačíte až do svátků, ať už budete dělat cokoliv. Příjemný poslech!

Vánoce bývaly svátky klidu a míru. Po celém roce těžké práce měli lidé vše sklizeno, zásoby úrody uložené a po postním období si o svátcích mohli dopřát bohatou večeři v rodinném kruhu, rozjímat a věnovat se vlastní duši. My dnes žijeme v kapitalismu západního světa, a tak je jasné, že prosincové svátky mají trochu jinou podobu. Ani v honbě za dárky nebo nejkrásnější jedličkou na trhu bychom ale na to pravé jádro Vánoc neměli zapomínat.

TIP NA VIDEO: Snadný recept na hned měkké perníčky

Ať už slavíte Vánoce s kamarády, s partnerem, manželem, dětmi, sourozenci, nebo s rodiči, využijte tenhle čas, abyste si vnitřně zrekapitulovali svůj život za uplynulý rok, trochu se zklidnili a vnitřně se připravili na to, co přijde v tom dalším.

Zkuste si letos adventní náladu opravdu užít. Upečte vánočku či cukroví, uvařte domácí svařák, do oken dejte decentní nebo klidně i nedecentní světýlka… Abychom vám to ještě ulehčily, daly jsme dohromady několik tematických vánočních playlistů na Spotify. Stačí si jen vybrat, který vám nejvíc sedí… Anebo klidně zkuste všechny a třeba poznáte nějakou skvělou novou hudbu.

Článek pokračuje na další straně. >>>