Cool, přínosné i eko: Tipy na vánoční dárky pro děti od 2 do 10 let

23. listopadu 2021 • 06:00
Co letos nadělí Ježíšek vašim dětem? • Foto: iStock.com

Kupovat dárky pro děti je na předvánočních přípravách to nejkrásnější. A často je to i nejjednodušší, protože řada z nich píše dopis Ježíškovi. Na druhou stranu, jak potomci rostou a hraček přibývá, je třeba vybírat s větším rozmyslem. S čím si budou skutečně hrát? Co je bude bavit i za rok, za dva? Jak dlouho vydrží hračka jako nová? A kdy už je čas dát sbohem panenkám a autíčkům?

Zatímco dětem se často líbí hračky barevné, které kopírují nějaké aspekty ze světa dospělých, my dospělí často hledíme zejména na kvalitu a aby hračka dítě pokud možno rozvíjela. Nějaké laciné umělé šmejdy doma zkrátka překračovat nechceme. Naštěstí trh s hračkami v posledních letech i u nás neskutečně rozkvetl. Vedle tradičních velkých hráčů se přidávají i výběrová hračkářství a e-shopy, které nám přibližují kvalitu ze zahraničí (Agátin svět, Hugo chodí bos, Chytrá opička, Kidtown, Lolistore...). Znovu objevujeme i kouzlo retro hraček nebo těch ručně vyráběných – jako je třeba dřevěná ekologická panenka Zoe, kterou aktuálně uvádí na trh Štěpán Malý (najdete ji ve fotogalerii). 

Tip na video: Jak si doma vyrobit adventní kalendář?

Tipy na výrobu adventního kalendáře VIDEO Videohub

Ale nalijme si čistého vína (anebo dobrého svařáku): Kdo má děti, ví, že určité komerci se před Vánocemi nevyhne, jelikož televize je prošpikována reklamou cílící právě na ně. Proto jsme do výběru zařadili i letošní novinky léty prověřených značek, jako jsou Lego, Playmobil nebo Mattel. A samozřejmě nesmíme zapomínat, že jak naši miláčci rostou, představují si pod pojmem „dárek pod stromeček“ i něco jiného než hračky – třeba sportovní výbavu, dobrou knihu a určitě ocení i nějakou chytrou společenskou nebo kreativní hru. Při výběru proto můžete myslet tak trochu i na sebe – nejspíš ji totiž při dlouhých zimních odpoledních budete hrát společně. 

Fotogalerie: Inspirace na dárky pro děti od 2 do 10 let

Fotogalerie

36 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy