Domov připravený na Vánoce? Chce to ty pravé dekorace! Kde je koupíte?

Domov připravený na Vánoce? Chce to ty pravé dekorace! Kde je koupíte? Zdroj: iStock.com / Grafika: Kateřina Špičáková

Vánoční punčocha, 339 Kč, hm.com
Podložka pod vánoční stromek, 799 Kč, hm.com
Papírové stínítko ve tvaru vánoční hvězdy, kus za 749 Kč, hm.com
Porcelánová dóza ve tvaru dárku, 4 eur, flyingtiger.com
Sada vánočních misek, 2 kusy za 679 Kč, elarte.cz
41
Fotogalerie

Zdobné, hravé i minimalistické: Kde koupit nejkrásnější vánoční dekorace?

Světlo svíček, vůně skořice, sváteční ubrus, malované talíře a zlatem zdobené sklenice. Vánoční výzdoba je nedílnou součástí výjimečné atmosféry prosincových svátků. Podívejte se, kde letos seženete ty nejkrásnější vánoční dekorace – vybrali jsme luxusní kousky, věci, které potěší milovníky minimalismu, ale i ozdůbky jako dělané na míru dětem.

Ať už toužíte svůj domov před Vánocemi proměnit v luxusní sídlo, pohádkovou chaloupku nebo zasněžený les, dekorace jsou základ. Kromě vánočního stromečku a adventního věnce existuje celá řada možností, jak o svátcích svůj byt nebo dům vyzdobit. Určitě užijete světelné řetězy, které se prodávají v mnoha tvarech, barvách i délkách. Do oken jsou nejlepší kousky na baterky, jinak ale v interiéru můžete pracovat i se světýlky do zásuvky. Specifické jsou pak světelné řetězy určené k venkovnímu použití, takže si při nákupu vždy ohlídejte, že jste vzali ty správné.

TIP NA VIDEO: Snadný návod, jak hezky zabalit měkký dárek

Video placeholde

Nezaměnitelnou atmosféru samozřejmě dělají také svíčky. Sezónní vonné svíce, které do vašeho bytu vnesou aroma svařáku, hořícího krbu nebo třeba půlnoční mše v kostele, seženete například u českých značek Tvoje svíčka a PerfumedPrague, u Skandinavisk (prodává e-shop Elarte.cz) či P. F. Candle co (ty seženete v Nile). Jedinečné jsou svíčky od Smells Like Spells (prodává Notino), které mají navíc sílu váš domov před Vánocemi vyčistit od negativních vlivů a energií.

Milovníci minimalismu si rozhodně vyberou z široké nabídky vánočních dekorací od skandinávských designových značek, které u nás prodává třeba e-shop Elarte.cz. Křehké kousky s malovanými motivy zasněženého lesa či nazdobeného stromku nabízí dánský výrobce Kähler. Značku Storefactory Scandinavia definuje snaha kloubit moderní vzhled se severským folklorem. Dekorativní nádobí a svícny Bloomingville vás přenesou rovnou do pohádky a s dózami a podnosy od finské Iittaly se stanete přímo královnou Vánoc.

Do vánočního dekorování můžete zapojit i děti. Závěsnou vánoční hvězdu nebo nalepovací sněhové vločky z papíru společně dokážete vytvořit levou zadní, navíc to budou ozdoby s příběhem, které budou přesně zapadat do vašich představ. Z ruliček od toaletního papíru se s trochou šikovnosti, lepidla, pastelek a barevných papírů dají vytvořit jednoduché figurky andělíčků, sněhuláků nebo třeba sobů. Fantazii se meze nekladou.

Inspiraci a tipy, kde sehnat krásné vánoční dekorace, najdete v galerii v úvodu článku.