Zlaté i přírodní, originální i klasické: Kde koupit nejkrásnější vánoční dekorace?

2 min čtení

2 min čtení

Tlumené světlo svíček, sváteční ubrus a prostírání, zlatem zdobené talíře a sklenice. Vánoční výzdoba má lví podíl na výjimečné atmosféře prosincových svátků. Podívejte se, kde letos seženete ty nejkrásnější vánoční dekorace – vybrali jsme luxusní kousky, ale i věci z přírodních materiálů a v decentních odstínech, které potěší všechny milovníky minimalismu.

Ať už toužíte svůj domov před Vánoci proměnit v luxusní sídlo, pohádkovou chaloupku nebo zasněžený les, dekorace jsou základ. Kromě vánočního stromečku a adventního věnce existuje celá řada možností, jak o prosincových svátcích svůj byt nebo dům vyzdobit. Určitě užijete světelné řetězy, které se prodávají v mnoha tvarech, barvách i délkách. Do oken jsou nejlepší kousky na baterky, jinak ale v interiéru můžete pracovat i se světýlky do zásuvky. Specifické jsou pak světelné řetězy určené k venkovnímu použití, takže si při nákupu vždy ohlídejte, že jste vzali ty správné.

TIP NA VIDEO: Snadný návod, jak hezky zabalit měkký dárek

Nezaměnitelnou atmosféru samozřejmě dělají také svíčky. Sezónní vonné svíce, které do vašeho bytu vnesou aroma pečených vanilkových rohlíčků, svařáku nebo třeba hořícího krbu, seženete například u české firmy Tvoje svíčka nebo třeba u Skandinavisk či P. F. Candle co. Jedinečné jsou svíčky od Smells Like Spells, které mají navíc sílu váš domov před Vánoci vyčistit od negativních vlivů a energií. Skvělou volbou na vánoční stůl jsou také štíhlé svíce zasazené do elegantních svícnů. Typickou vánoční barevnou kombinací je zlatá – červená – zelená, nebojte se ale ani modro-stříbrné nebo třeba měděno-fialové.

Milovníci minimalismu jistě ocení široký výběr porcelánových vánočních dekorací. Ty mohou být buď čistě bílé (nebo jinak jednobarevné) a jen lehce ozdobené, nebo naopak bohatě doplněné kresbami s vánoční tematikou. V naší galerii najdete například takové vázy, talíře, hrnky nebo nejrůznější figurky. Skvěle vypadají také přírodní vánoční dekorace ze lnu a slámy.

Do vánočního dekorování můžete zapojit i děti. Závěsnou vánoční hvězdu nebo nalepovací sněhové vločky z papíru společně dokážete vytvořit levou zadní, navíc to budou ozdoby s příběhem, které budou přesně zapadat do vašich představ. Z ruliček od toaletního papíru se s trochou šikovnosti, lepidla, pastelek a barevných papírů dají vytvořit jednoduché figurky andělíčků, sněhuláků nebo třeba sobů. Fantazii se meze nekladou.