Pac a pusu na rozloučenou. Podle čeho poznáte, že je čas dát partnerovi sbohem?

6 min čtení

6 min čtení

Lásko, je konec. Věta, kterou za život slyšel nebo vyřkl téměř každý. Než se však k finálnímu adié odhodláme, mnohdy tomu předchází dlouhá cesta dlážděná marnými pokusy, zoufalou nadějí a frustrací z rozpadajícího se vztahu- Jak poznat, že nastal správný čas říct sbohem?

„Nevím, co s tím mám dělat. Cítím, že už ho tolik nemiluju. Sex s ním mě nebaví tak jako dřív. Je to prostě na nic. Ale taky si nemůžu pomoct, pořád ho mám v srdci a představa, že se neuvidíme, mě drásá. Třeba ještě existuje šance…“ uvažuje ona po třech letech s ním. Jejich jména nejsou důležitá, protože v situaci, kterou řeší, se někdy ocitla většina z nás. A spousta se také v nefunkčním vztahu potácela déle, než bylo nutné. Což nám došlo až ve chvíli, kdy v nás místo vděku za společně prožité chvíle zbyla jen pachuť a pocit, že jsme to úplně nezvládli. 

TIP NA VIDEO: Terapeut Honza Vojtko radí, jak se co nejlépe rozejít

Jak poznáme moment, kdy je čas se rozloučit? Zeptali jsme se dvou mentorů, Báry Kravčíkové, která pracuje primárně se ženami, a Ondřeje Vlacha, jenž se věnuje převážně mužům. 

Článek pokračuje na dalších kapitolách. >>>

Dejte si deadline