8 knih o psychologii, které řeší vztahy, úspěch, konec zlozvyků a osobní rozvoj

Trápí vás v současnosti nějaký problém? Chcete si víc věřit, konečně se doma přestat hádat nebo lépe komunikovat a získat víc zákazníků? Odpovědi na své otázky můžete najít v knihách. Tito čeští a zahraniční odborníci se na různé psychologické oblasti zaměřili. Už je jen na vás vybrat si tu, kterou potřebujete.

Chcete dělat lepší rozhodnutí? Pochopit, jak funguje mozek? Být produktivnější? Umět se po rozchodu znovu nadechnout? Nebo vás jen zajímají v rámci svého osobního rozvoje různá psychologická témata? Pokud to myslíte se seberozvojem vážně, zde je několik knih, které byste měli číst.

1. Myšlení rychlé a pomalé – Daniel Kahneman

Myšlení rychlé a pomalé, Daniel Kahneman, 536 Kč, Knihy Dobrovský

Převratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli, napsaná čtivě a srozumitelně jedním z největších a nejvlivnějších myslitelů současnosti. Daniel Kahneman, psycholog a držitel Nobelovy ceny za ekonomii, v ní shrnuje desítky let svých výzkumů a navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci i světě. Naučí nás odhalovat chyby a zkratky naší mysli a vyhnout se tak pasti mentálních chyb. Kniha je nezbytná pro všechny studenty, učitele, investory... a prostě všechny, kteří chtějí porozumět sobě, lidem i světu. Poutavý průvodce myslí nás v této čtivé knize vtahuje do dialogu o tom, jak přemýšlíme, a přitom odhaluje, v kterých situacích můžeme a kdy naopak nesmíme věřit své intuici a také kdy a jak čerpat z přínosu pomalého myšlení. Nabízí praktické i poučné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i osobním živote – a hlavně, jak se vyvarovat chyb.