...

... Zdroj: iStock.com

12 způsobů, jak si užít léto, když jste v práci

Jeden kolega vedle druhého mizí z kanceláře za vidinou dovolené kdekoliv, jen ne mezi čtyřmi stěnami kanceláře. Bohužel, vaše dovolená je v nedohlednu, možná na konci léta nebo jen pár dní. Ano, trochu jim záviďte, ale pak si nádech léta a dovolené vneste do kanceláře i vy. Vyzkoušejte tyhle malé drobné změny. 

Teploty venku jsou tak příjemné, ale vy musíte svých osm hodin trávit v nastavené klimatizační teplotě. Na sociální sítě už raději nekoukáte, neb se to tam hemží samými momentkami z pláže s drinkem v ruce a byla byste ještě více deprimovaná. Ale neházejte flintu to žita, vezměte věci do svých rukou a přeneste si letní počasí, pohodu, pocit i do kanceláře.

1. Umixujte si svěží koktejly

V létě je jejich čas. Jak u bazénu, na letní zahrádce, na hotelové terase, tak i v kanceláři. Nakupte si ovoce, prostudujte internetové stránky s recepty a pusťte se do toho. Odneste si je do práce a uložte je do kancelářské ledničky a už jen vybírejte, který budete dnes usrkávat. A klidně se s ním i postněte.

2. Změňte playlist

Zavzpomínejte, jaké hity letěly léta před, napěchujte svůj hudební playlist letními peckami. Nemusíte ho tvořit sama. Zeptejte se kolegů na tipy nebo se rozhodněte udělat žebříček letních písní za posledních dvacet let. A pak už si je jen pouštějte. Uvidíte, jak se rozvlníte v kancelářském křesle.

3. Rozjasněte svůj pracovní stůl

Není žádným tajemstvím, že barvy ovlivňují naši náladu, životní prostředí a pracovní etiku. Takže, proč nezačlenit barvy pláže do pracovního prostoru? Přineste si na stůl pár mušlí, změňte tapetu na počítači, přineste si barevnou láhev na pití...

4. Naplánujte Frozen Happy Hour

K létu patří zmrzlina, a tak proč si ji nevychutnat. Naplánujte si zmrzlinovou pauzu s tím, že místo oběda vyrazíte třeba na velký zmrzlinový pohár, a dopřejte si svou šťastnou hodinku. Uvidíte, že se brzy lidé z kanceláře přidají. Nebo si kupte do práce velkou krabici zmrzliny a své poháry si tvořte dle libosti.

5. Přineste si více světla

Jde-li to, přesuňte se více k oknu, vytáhněte všechny rolety, otevřete okna, zkrátka vneste do kanceláře víc světla. Odsuňte věci, které světlu brání, a bude-li to i tak málo, přineste si lampu nebo kupte žárovku, která vytváří efekt denního světla. Hlavně žádná tma.

6. Pohrajte si s vaším šatníkem

Myslím, že toto vám půjde nejlépe. Povolí-li vám to váš pracovní dress code, noste šortky, sukně, krátké letní šaty, květinové čelenky, sandálky, zkrátka si užívejte všech těch volánků, tílek, střevíčků, barevných laků, výrazných náušnic, klobouků...

7. Změňte svůj oběd

Grilování je pro léto jak stvořené a všichni ho milujeme, takže nechte nudné staré sendviče doma a popadněte hot dog nebo hamburger, vyrazte do restaurace, kde obědové menu grilují. Pokud to úplně nejde, zařaďte do svého obědu více salátu, fazolí, kukuřice, avokáda, jezte mexická, italská, španělská jídla a sněte.

8. Vydejte se ven každý den

Trochu čerstvého vzduchu udělá s vaší myslí a tělem zázraky. Máte-li chvilku v práci přestávku, jděte ven, oběd si snězte v parku, využijte obědovou pauzu k procházce, máte-li firemní terasy, pracujte alespoň chvilku tam. Nasávejte vitamín D a bude vám hej.

9. Přineste piknik do práce

Domluvte se s kolegy, že každý přinese jednou v týdnu nějakou letní dobrůtku, a udělejte si piknik v kanceláři. Ať místo oběda nebo jen tak vytvořte pult s dobrotami, kam si budete během dne chodit uzobávat.

10. Záplava květin

Přineste zeleň z venku dovnitř. Kupte si řezané letní květiny, doneste pár květin z domova. I kaktusy se hodí. I když nemůžete být fyzicky venku, budete se cítit trochu lépe, pokud uvidíte skutečnou zeleň. Vyzkoušejte, energie zaručena. A když zvládnete do práce dotáhnout malou palmu, citrusovník či jinou exotiku, máte vyhráno.

11. Udělejte si letní pracovní plán

Je-li to možné, začněte chodit do práce o hodinu dříve, abyste mohla odejít dříve a užít si odpolední a pozdní slunce. Schůzky a důležité úkoly si plánujte spíše na začátek týdne, abyste mohla v pátek odcházet dříve.

12. Změňte svou rutinu

Jezdíte do práce jednou trasou? Změňte ji. Metro vyměňte za tramvaj nebo rovnou za kolo. Vystupte dříve a dojděte do práce či domů pěšky. Změňte trasu. Objevujte. Choďte přes parky, kolem muzeí, uvidíte, jak se budete cítit svěže letně. Přibalte si běžecké boty, karimatku a cestu domů nebo čas v práci využijte ke sportovní chvilce.