Sluneční brýle podle aktuálních trendů: Kočičí, super úzké i plastové!

Sluneční brýle k létu neodmyslitelně patří, a to nejenom kvůli své funkčnosti, ale i jako must have letní doplněk. 

Jedním z nejvýraznějších hitů letošního roku jsou úzké takzvané kočičí brýle s ostře špičatou horní hranou. V takovém duchu navrhla například pro Vogue brýle i Gigi Hadid. "Jedná se o ultratrend této sezóny, který je určen spíše pro teenagery. Jejich vyzrálejší modifikace pro mainstreemového zákazníka přijde na trh ve velké módní vlně až v příští sezóně," říká Lukáš Janošík, designér slunečních brýlí Relax.

Neméně populární jsou letos také oversized tvary, tedy opravdu velké a nápadné brýle. Mohou mít masivní, ale i tenké obroučky, ale rozhodně upoutají pozornost. V tomto případě vsaďte na oválné nebo hranaté tvary ve stylu 60. let a nebojte se ani výrazných barev, jako jsou červená, oranžová, zelená nebo modrá.

On fridays i drink my calories

Příspěvek sdílený Nina Agdal (@ninaagdal),Dub 20, 2018 v 1:09 PDT

Nesmíme zapomenout ani na super tenké brýle ála Matrix, které si zamilovaly třeba slavné topmodelky Bella a Gigi Hadid. Symbol 90. let je sice trochu úlet a není příliš lichotivý, ale pro toho, kdo následuje aktuální světové trendy, je letos nutností.

🤷🏻‍♀️i guess

Příspěvek sdílený 🦋 (@bellahadid),Kvě 25, 2018 v 4:35 PDT

V kurzu jsou také transparentní nebo stínované čočky s tenkými kovovými, ale i výraznými plastovými obroučkami. "Tento trend se vrací zpět, je mnohem přijatelnější pro většinu zákazníků a v příštích sezónách se bude nabídka takových brýlí na trhu zřetelně rozšiřovat," dodává Lukáš Janošík.

hangovers are nice at @luxgrandgaube

Příspěvek sdílený Emma Lou (@emmalouiseconnolly),Dub 27, 2018 v 12:01 PDT

Tipy na stylové sluneční brýle najdete v galerii: