50 nejkrásnějších pruhovaných letních šatů na dovolenou i do města

Pruhy a proužky! Motiv věčný už od chvíle, kdy je začala nosit Coco Chanel, Brigitte Bardot nebo James Dean. Letos jsou stejně oblíbené, ale přece docela jiné. Nosí se hlavně svislé, šikmé, tenké a také hodně barevné. A protože je léto a horké dny nepolevují, zaměříme se tentokrát opět na šaty.

Svislé pruhy na šatech mají jednu nespornou výhodu – opticky zeštíhlují a prodlužují postavu, šikmé proužky pro změnu mohou hezky zdůraznit linii pasu a boků. Tu můžete ještě podpořit, když si vyberete model s vázačkou (anebo ty své doplníte páskem).

Stejně jako třeba puntíky se i pruhovaný vzor šťastně potkává se současnými supertrendy, jako je frontální zapínání na knoflíky nebo odhalená ramena. O něco formálněji působí košilový střih– takové šaty můžete obléknout klidně i do kanceláře. Na víkend se zase hodí žabičkování, romantické volány anebo sexy šněrování.

A co barvy? Letošním hitem jsou jednoznačně barevné pruhy. Největší láskou ale i u svislých pruhů zůstává modro-bílá klasika.

Happy #Easter every bunny!🐰💖🐣

Příspěvek sdílený Reese Witherspoon (@reesewitherspoon),Dub 1, 2018 v 10:21 PDT

Když si může dovolit neformálnější outfit, sází na pruhované šaty i vévodkyně Kate. Na charitativní zápas v koňském polu oblékla o víkendu model ze Zary.

Z aktuálních kolekcí jsme vybrali padesát nejkrásnějších šatů. Najdete je ve fotogalerii.