Počtvrté ve stejných šatech: Proč si vévodkyně Kate nekoupila na svatbu nové?

Byl to den prince Harryho a Meghan Markle. Přesto byli všichni zvědaví, jak to v jejich svatební den bude slušet i dalším členům královské rodiny – jmenovitě hlavně vévodkyni Kate. Ta svým outfitem opravdu překvapila, i když v jiném smyslu. Vyrazila totiž v modelu, který jsme na ní předtím viděli už třikrát. 

Vévodkyně Kate je samozřejmě známá a sympatická tím, že své oblíbené luxusní i dostupnější kousky ráda obléká znovu a znovu (s odstupem minimálně jednoho roku). Smetanový kabátek, který navrhla Sarah Burton, oblékla už čtyřikrát.

Vévodkyně Kate v roce 2015

Kromě sobotní svatby také v červenci 2017 v Belgii u příležitosti 100. výročí bitvy u Ypres, v červnu 2016 na Trooping of Colour, což jsou oslavy pořádané v návaznosti na narozeniny královny Alžběty II., a také v červenci 2015 ke křtu princezny Charlotte.

Vévodkyně Kate v roce 2016

Kate si k němu pokaždé vzala jiné doplňky. Bílé barety zdobené peříčky střídaly pastelové klobouky s velkými květy pivoněk pod širokou krempou Philip Treacy, šedé lodičky od Jimmyho Choo zase krémové boty Russell and Bromley.

Vévodkyně Kate v roce 2017

Letos vévodkyně tento kabátek oblékla jen necelý měsíc po porodu, takže ho s největší pravděpodobností měla lehce povolený v pase. I tak jí to ohromně slušelo (ostatně jako vždy). Vedle nevěsty, ale i v porovnání s ostatními hosty, kteří se na obřad scházeli jako pávi, nicméně působila nezvykle nenápadně.

Vévodkyně Kate v roce 2018

Celé to měl být nejspíš záměr. Kate dobře věděla, že kromě nevěstiných šatů bude všechny zajímat, co si na sebe oblékne také ona. Zcela logicky a velkoryse proto zvolila osvědčený model, ve kterém se cítí dobře a ve kterém ji už veřejnost zná, aby zbytečně nestrhávala pozornost na sebe.

Zarážející tak může být pouze volba barvy, která některým fanouškům na sociálních sítích připadala spíše bílá, a tudíž na svatbu nevhodná. Například královna Victoria, která si na svatbu prosadila bílé šaty, započala i tradici, že žádná jiná nesmí přijít v bílém. Smetanový odstín je úctyhodný i vzhledem k faktu, že Kate za sebou ještě nemá šestinedělí.

Nevěsta Meghan však měla róbu vysloveně sněhovou a Kate navíc nebyla jediná, kdo se odvážil přijít v odstínu, jenž na přímém slunci připomínal bílou. Podobně zariskovala i Tereza Maxová, která si oblékla elegantní zakázkové šaty Gainsbourg. Podle Instagramu značky měly ale bledě růžový odstín.