Počtvrté ve stejných šatech: Proč si vévodkyně Kate nekoupila na svatbu nové?

22. května 2018 • 06:00
Královská rodina na svatbě prince Harryho a Meghan Markle • Foto: Profimedia.cz

Byl to den prince Harryho a Meghan Markle. Přesto byli všichni zvědaví, jak to v jejich svatební den bude slušet i dalším členům královské rodiny – jmenovitě hlavně vévodkyni Kate. Ta svým outfitem opravdu překvapila, i když v jiném smyslu. Vyrazila totiž v modelu, který jsme na ní předtím viděli už třikrát. 

Jedno bylo téměř jisté. Pokud jde o svatby, spoléhá vévodkyně Kate na značku Alexander McQueen. Sama se v ní vdávala, zvolila ji i na svatbu své sestry Pippy a nakonec i v sobotu, kdy oblékla hedvábný šatový kabátek ve smetanové barvě. Ten samý, který už na sobě měla při třech jiných slavnostních příležitostech. Proč si nenechala ušít něco nového?

Vévodkyně Kate je samozřejmě známá a sympatická tím, že své oblíbené luxusní i dostupnější kousky ráda obléká znovu a znovu (s odstupem minimálně jednoho roku). Smetanový kabátek, který navrhla Sarah Burton, oblékla už čtyřikrát.

Vévodkyně Kate v roce 2015 Vévodkyně Kate v roce 2015 Autor: Profimedia.cz

Kromě sobotní svatby také v červenci 2017 v Belgii u příležitosti 100. výročí bitvy u Ypres, v červnu 2016 na Trooping of Colour, což jsou oslavy pořádané v návaznosti na narozeniny královny Alžběty II., a také v červenci 2015 ke křtu princezny Charlotte. 

Vévodkyně Kate v roce 2016 Vévodkyně Kate v roce 2016 Autor: Profimedia.cz

Kate si k němu pokaždé vzala jiné doplňky. Bílé barety zdobené peříčky střídaly pastelové klobouky s velkými květy pivoněk pod širokou krempou Philip Treacy, šedé lodičky od Jimmyho Choo zase krémové boty Russell and Bromley.

Vévodkyně Kate v roce 2017 Vévodkyně Kate v roce 2017 Autor: Profimedia.cz

Letos vévodkyně tento kabátek oblékla jen necelý měsíc po porodu, takže ho s největší pravděpodobností měla lehce povolený v pase. I tak jí to ohromně slušelo (ostatně jako vždy). Vedle nevěsty, ale i v porovnání s ostatními hosty, kteří se na obřad scházeli jako pávi, nicméně působila nezvykle nenápadně

Vévodkyně Kate v roce 2018 Vévodkyně Kate v roce 2018 Autor: Profimedia.cz

Celé to měl být nejspíš záměr. Kate dobře věděla, že kromě nevěstiných šatů bude všechny zajímat, co si na sebe oblékne také ona. Zcela logicky a velkoryse proto zvolila osvědčený model, ve kterém se cítí dobře a ve kterém ji už veřejnost zná, aby zbytečně nestrhávala pozornost na sebe. 

Zarážející tak může být pouze volba barvy, která některým fanouškům na sociálních sítích připadala spíše bílá, a tudíž na svatbu nevhodná. Například královna Victoria, která si na svatbu prosadila bílé šaty, započala i tradici, že žádná jiná nesmí přijít v bílém. Smetanový odstín je úctyhodný i vzhledem k faktu, že Kate za sebou ještě nemá šestinedělí. 

Nevěsta Meghan však měla róbu vysloveně sněhovou a Kate navíc nebyla jediná, kdo se odvážil přijít v odstínu, jenž na přímém slunci připomínal bílou. Podobně zariskovala i Tereza Maxová, která si oblékla elegantní zakázkové šaty Gainsbourg. Podle Instagramu značky měly ale bledě růžový odstín. 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy