Nejkrásnější těhotenské outfity vévodkyně Kate. Čím překvapila nejvíc?

Vévodkyně Kate každým dnem porodí třetí dítě a zároveň v pořadí pátého následníka britského trůnu. Brzy nás tedy zase bude fascinovat svou štíhlou postavou a hlavně rychlostí, s jakou se dokázala vrátit zpět do formy. Ještě předtím si ale pojďme udělat rekapitulaci jejích těhotenských outfitů. 

Když nějaká slavná žena oznámí, že je těhotná, může si být jistá, že zájem médií i veřejnosti vzroste. V případě vévodkyně Kate to ale platí dvojnásob. Protože trpívá těhotenskými nevolnostmi, musíme si ale zpravidla počkat, než se (poprvé od oznámení šťastné noviny) objeví na veřejnosti. A další dva měsíce trvá, než je na její štíhlounké postavě těhotenství vidět. Přesto hltáme každý její outfit!

Kate se loni poprvé ukázala na veřejnosti jako nastávající maminka na akci World Mental Health Day, kterou pořádá Buckinghamský palác. Na sobě měla krajkové modré šaty Temperley London, čímž trochu předčasně zavdala spekulacím, že čeká chlapečka.

Poprvé po oznámení těhotenství se Kate ukázala v modrých krajkových šatech Temperley London

Poprvé na ní bylo těhotenství znát v listopadu, i když Kate si ještě roztomile zakrývala bříško mini psaníčkem Mulberry.

Oblíbeným střihem Kate jsou rovné minišaty. Tyto vínové jsou značky Goat

Protože má Kate už podruhé termín na jaře, je její těhotenský styl především přehlídkou perfektně střižených a různě barevných kabátů, které v posledním trimestru střídají komplety šatů a lehkých kabátků, jež nevyžadují zapínání.

Vévodkyně Kate v mátově zeleném kompletu oblíbené návrhářky Jenny Packham

K jejím oblíbeným detailům na šatech patří černá stuha. Ta dotváří empírový střih, který je pro těhotenství ideální. V pastelově růžových šatech Orla Kiely sice bříško ještě nevyniklo, později už černá stuha splnila svůj účel.

Mimochodem, na letošních cenách BAFTA měla i symbolický význam. Neoficiální dress code totiž opět velel černé šaty na podporu iniciativy proti sexuálnímu obtěžování Time's Up. Vévodkyně Kate však musí jako členka královské rodiny zachovávat názorovou neutralitu, a tak si černou obléci nemohla. Stuhou to ovšem podle některých médií vynahradila. Modré šaty Seraphine Maternity jsou už vysloveně těhotenské a Kate je letos oblékla dvakrát.

Kate toho měla paradoxně v druhém a třetím trimestru mnohem víc na práci, s Williamem se například zúčastnili diplomatické cesty po Skandinávii, která si vyžádala dvojí velkou večerní, několik koktejlek a kabátů a také pořádné zimní bundy. Kate opět sázela na své oblíbené návrháře a značky: Catherine Walker, Alexander McQueen nebo Erdem.

Čím nás ale letos vévodkyně z Cambridge fascinovala nejvíc, byla vytrvalost, s jakou nosila boty na vysokém podpatku. Nejčastěji sází na lodičky značky Tods, Jimmy Choo nebo Stuart Weitzman, které obula těsně před oficiálním odchodem na mateřskou.

Poslední outfit před odchodem na mateřskou: kabát značky Goat a květinový top Hobbs. A lodičky Stewart Weitzman, model Power

Podívejte se do fotogalerie na nejlepší těhotenské outfity vévodkyně Kate.