Mikrotrend, který nás baví: Šaty, topy & plavky se žabičkováním

Léto do módy vždycky přináší určitou hravost a lehkost. Barvy jsou jasnější, vzory pestřejší a je to také nejlepší období pro návrat kousků, které vyvolávají pocity nostalgie. Třeba zrovna šaty nebo plavky se žabičkováním, které jste měla na sobě naposledy před dvaceti lety. 

Žabičkování je dekorativní a zároveň funkční prvek na látce, která je v několika řádcích prošitá a stažená pružnou nití. Výsledkem je nejen určitá míra pohodlí, kdy tolik nemusíme řešit obvod svého hrudníku (látka je strečová, což je, přiznejme si, někdy fajn), ale také jeden z letošních letních trendů, který nám může nostalgicky evokovat dětská nebo dívčí léta (tohle už jsme totiž všechny někdy nosily).

Žabičkování vrátily do hry módní značky jako Ganni nebo Tory Burch a také módní ikony v čele s Lucy Williams nebo Emily Ratajkowski. V jejich podání je to cool, ženské, mladistvé a určitým způsobem rafinované, navíc se letošní žabičkování potkává s trendem odhalených ramen, zkrácených topů, gingham kostiček i viditelného prošívání (což má ve spojení s červenou nebo modrou nití na bílém podkladu kouzelně folklorní nádech).

Loading
Loading

Podívejte se, jaké kousky jsme pro vás objevili v aktuálních kolekcích.

Češi to budou mít blízko! Na MS 2019 půjdou do Bratislavy!