Mikrotrend, který nás baví: Šaty, topy & plavky se žabičkováním

Léto do módy vždycky přináší určitou hravost a lehkost. Barvy jsou jasnější, vzory pestřejší a je to také nejlepší období pro návrat kousků, které vyvolávají pocity nostalgie. Třeba zrovna šaty nebo plavky se žabičkováním, které jste měla na sobě naposledy před dvaceti lety. 

Žabičkování je dekorativní a zároveň funkční prvek na látce, která je v několika řádcích prošitá a stažená pružnou nití. Výsledkem je nejen určitá míra pohodlí, kdy tolik nemusíme řešit obvod svého hrudníku (látka je strečová, což je, přiznejme si, někdy fajn), ale také jeden z letošních letních trendů, který nám může nostalgicky evokovat dětská nebo dívčí léta (tohle už jsme totiž všechny někdy nosily).

Žabičkování vrátily do hry módní značky jako Ganni nebo Tory Burch a také módní ikony v čele s Lucy Williams nebo Emily Ratajkowski. V jejich podání je to cool, ženské, mladistvé a určitým způsobem rafinované, navíc se letošní žabičkování potkává s trendem odhalených ramen, zkrácených topů, gingham kostiček i viditelného prošívání (což má ve spojení s červenou nebo modrou nití na bílém podkladu kouzelně folklorní nádech).

One long, hot smocked summer ahead of us... An edit of the best smocked pieces on the market right now on the blog today. 🌿 (link in bio)

Příspěvek sdílený Lucy Williams | Fashion Me Now (@lucywilliams02),Dub 4, 2018 v 3:03 PDT

😈

Příspěvek sdílený Emily Ratajkowski (@emrata),Led 4, 2018 v 1:05 PST

Podívejte se, jaké kousky jsme pro vás objevili v aktuálních kolekcích.

Češi to budou mít blízko! Na MS 2019 půjdou do Bratislavy!