Mikrotrend, který nás baví: Denim s viditelným prošíváním

Další z mikrotrendů pro letošní rok patří denimu. Ten se vrací k jednoduchosti, hlavním výstřelkem bude tentokrát „jen“ kontrastní prošívání. 

Džínové kalhoty zažívají v posledních dvou letech překotný vývoj. Naráz totiž letí snad všechny styly, na jaké si vzpomenete– vysoký pas, nízký pas, boyfriend, úzké, rozšířené nohavice i boot-cut. Kromě toho se návrháři nebojí experimentovat s vrstvením (krátké nohavice přes dlouhé), sešíváním různých druhů denimu, třepením, šněrováním, lampasy, výšivkami, zipy i dírami, které nabyly extrémní podobu loni na fashion weeku v Tokiu, kdy z nich na modelce v podstatě zbyly jen cáry.

Pokud jste spíše zastánkyní střídmosti a minimalismu, potěší vás, že návrháři se letos vracejí k jejich původu. Letí praktičnost vyjádřená čistým tmavým denimem a především viditelnými švy, které evokují pracovní kombinézu. Až budete hledat podobné kousky, jako byly k vidění na loňském fashion weeku pro jaro a léto, určitě se kromě džín podívejte i do sekce kabátků nebo sukní. Trend kontrastního prošívání se týká i jich a kromě denimu ho najdete také na černé látce, která díky barevným švům denim připomíná.

Zleva: Philip Lim, Tom Ford, Dion Lee

A jak tento trend nosit? Vsaďte na minimalismus jako Kaia Gerber a doplňte ho bílou košilí. Vítanými prvky jsou podobně prošitý pásek, který je letos dalším žhavým trendem, anebo ohrnuté nohavice. Také kabátek si přepásejte, hezky to zdůrazní pas, a u bundy zvolte zkrácený střih. Klidně také můžete zkombinovat vršek a kalhoty ve stejném stylu, má to jistý francouzský šmrnc.

Kde sehnat oblečení s kontrastním prošitím? Podívejte se do fotogalerie na náš výběr.