Džíny, které šokují svět. Podívejte se na nejnovější kolekci Vetements x Levi's!

21. dubna 2017
Vetements x Levis džíny • Foto: Instagram @vetements_official

Jen v poslední dekádě jsme nosili džíny barevné, roztrhané, s nášivkami i výšivkami, pogumované a dokonce zakusili i comeback plísňáčů. Teď teprve však podle zahraničních módních magazínů nastává ta pravá džínová apokalypsa! Seznamte se s novou denimovou kolekcí, která vznikla spoluprací designérů pařížské nonkonformní značky Vetements a kalifornské džínové klasiky Levi's. 

Značka Vetements je v oblasti vysoké módy fenoménem, který boří zažité představy o tom, co je cool nebo vůbec běžně nositelné. Mezi její dosud ikonické kousky patří například mikina s logem DHL, popřípadě boty připomínající ponožky, navíc s podpatkem ve tvaru zapalovače. Nicméně dokonce i celebrity jako Céline Dion (nemluvě o trendsetterech formátu Rihanny, sester Kardashianových či modelek Gigi a Belly Hadid) podlehly dekadentně ležérnímu stylu jejich oversize kousků, které vzbuzují emoce.

Značka Vetements přitom nespadla jen tak z nebe. Stojí za ní gruzínský návrhář Demna Gvasalia, který současně působí jako kreativní ředitel značky Balenciaga a předchozí zkušenosti čerpal v domech Maison Martin Margiela a Louis Vuitton. Svůj vlastní brand založil s bratrem Guramem v roce 2014 a již nyní patří jejich kolekce k nejočekávanějším událostem módních sezon. Od začátku přitom sází i na spolupráci s jinými značkami – například Juicy Couture, Dr. Martens nebo Manolo Blahnik (dominantou této kolekce byly saténové kozačky, na které je i slovo „oversize“ krátké). A aktuálně Vetements šokují svojí kolekcí džín, které vytvořili společně se značkou Levi's a která má „ve jménu dekonstrukce a rekonstrukce“ zipy i všude tam, kde byste je snad ani nepotřebovala. Nebo ano? Posuďte sama.

Fotogalerie

9 fotografií
 

Není pochyb, že pařížská značka, jejíž jednotlivé kousky se cenově pohybují v řádu stovek až tisíců dolarů (ano i za mikinu) vyvolává reakce – od nadšených až po sarkastické. Podívejte se na některé z nich (Zdroj: Manrepeller, Youtube):

Tyhle džíny jsou promarněná příležitost. Raději dejte takovéhle zipy na dámské overaly a ženy vás budou milovat.

Divný. Teda jen do doby, než je začne nosit Rihanna. V tom případě chci troje!

Mám pocit, že Vetements si utahuje z celého módního průmyslu. Jen někteří elitářští snobi to ještě nepochopili.

Chcete vidět víc? Podívejte se na přehlídku dámské kolekce Vetements pro aktuální sezonu.

Jdi na homepageZpět na začátek
1080p 720p 360p

Horoskopy