.

. Zdroj: internal

Kalhoty přes džíny: Má tento bizarní trend šanci se uchytit?

Ještě jsme si pořádně nezvykly nosit šaty přes džíny a módní „už-asi-nevědí-co-by“ influencerky přicházejí s další, těžko stravitelnou inspirací. Bude z toho trend, anebo to tentokrát vyzní do ztracena?

Tento úkaz byl fotografy zachycen v ulicích New Yorku v době konání fashion weeku, takže ho zatím ještě můžeme brát s rezervou. Týdny módy, jak známo, nutí různé street style ikony a aspirantky, aby ve vymýšlení outfitů popustily uzdu fantazii mnohem víc, než je běžné.

Na druhou stranu stylistky Annina Mislin a Taylor Tomasi, které si vyšly v kombinaci džíny s vysokým pasem a elegantní kalhoty, vůbec nevypadaly jako nějaké politováníhodné módní oběti. Byla to sice nezvyklá kombinace, ale vlastně jim to ... i docela slušelo.

Ale vše bylo ještě trochu jinak. To, co na první pohled vypadalo jako podomácku sestavený outfit, je ve skutečnosti model z kolekce Maison Margiela. Všehovšudy jeden kousek, přesněji garbadénové kalhoty s vysokým džínovým pasem. Tento módní dům, kterému šéfuje John Galliano, už mnohokrát představil inovativní střihy džín, které dalece předčí aktuální trendy.

Vedle toho se letos díky cool high streetové značce Opening Ceremony prosadily džíny s odnímatelnými nohavicemi, ze kterých v mžiku vykouzlíte šortky. Topshop pro změnu poté, co u zákazníků neuspěl s džínami s plastovými prostřihy, uvedl na trh model, který má nohavice připnuté ve stylu podvazku. A pak je tu samozřejmě Vetements a jejich džíny s provokativním „nekonečným“ zipem.

Zleva: Opening Ceremony, Topshop
Zleva: Opening Ceremony, Topshop | Zdroj: Archiv značek

Všechny tři zmíněné trendy jsou natolik trhlé, že mohou oslovit buď hodně odvážné puberťačky, anebo jejich o pár let starší idoly Bellu a Gigi Hadid, které rády zkoušejí nové věci. Slavné modelky a sestry už nicméně prošlapávají cestu dalšímu trendu a tentokrát půjde opět o vrstvení.

Bella si totiž oblíbila modely Ksenie Schnaider, nejúspěšnější současné ukrajinské návrhářky, která ve svých posledních kolekcích představila Demi Denims – tedy džíny, které jsou napůl široké šortky, napůl úzké nohavice. Gigi se pro změnu ukázala v modelu značky R13, což jsou džíny s dírami a přes ně asymetricky ustřižená mini (podobné jsou k mání i na Asos.com).

A tak to vypadá, že se k návratu obyčejných skinny džín stále neschyluje. Ostatně, návrháři mají ještě hodně prostoru, kam své představy mohou posouvat dál...

Netradiční modely z dílny Y project (prodává www.luisaviaroma.com)
Netradiční modely z dílny Y project (prodává www.luisaviaroma.com) | Zdroj: Archiv e-shopu