Nejlepší plážové bary světa. Víme, kde jsou skvělá atmosféra i drinky!

Linie, na níž se stýká vodní živel s pevninou, je ideálním místem pro existenci barů. Zde je šestnáct nejlepších plážových barů světa pro vaše krásné letní příběhy. A abychom nemířili jen za hranice, našli jsme pro vás i tipy v Česku!

PELICAN BAR St. Elizabeth Island, Jamajka

Lodí se z Jamajky za chviličku převezete na ostrov sv. Alžběty, u jehož břehu stojí ve vodě Pelican Bar. Zvenku sice vypadá jako rákosová chýše, ale tím se nedejte zmást. Dřív to bylo odpočinkové místo rybářů, stala se z něj však přední jamajská atrakce. A uvnitř? Pro začátek třeba pivo a kari z humra.

HULA HULA BEACH BAR Hvar, Chorvatsko

Chorvatsko si spojujeme s rodinnou dovolenou, ale máte-li chuť na divočejší flám, není problém. Zamiřte do plážového baru Hula Hula. Přes den a odpoledne se tu spíš jen tak ležérně popíjí na lehátkách, jakmile však slunce zmizí za obzorem, rozpoutá se taneční party, kterou živí kvalitní DJs.

LOM HŘÍMĚŽDICE Hříměždice, Česká republika

I bez vln je to jediný opravdový surfařský bar u nás – svou podobou, pohodovou atmosférou a hlavně příjemnými lidmi. Nachází se hned u rozeklaného lomu s čistou vodou ke koupání. O vše se tu přes léto stará Kůča, surfař, barman a bavič v jedné osobě, který jinak zimu tráví na vlnách na Bali. Pečlivě sbírá větvičky či listí z čisté, hluboké vody lomu, vodu podle potřeby filtruje a provzdušňuje. Na členitých skalních stěnách lomu jsou označena bezpečná místa ke skákání společně s číslovkou označující výšku v metrech. V srpnu se tu totiž koná mohutná vodněskokanská akce Highjump. Pro odvážlivce je tu skákací houpačka, pro nácvik stoje na surfařském prkně či jen tak k polehávání a blbnutí jsou na vodě dva plováky. U baru je k dispozici hřiště na plážový volejbal a okolní travnaté plochy zvou k ležení či poflakování. V baru tu velmi často někdo něco slaví, někdo na něco hraje, případně tančí. Jediná nevýhoda lomu tkví v tom, že si tu neužijí neplavci, protože od břehu je hned hloubka. Ovšem bar a kryté posezení ani pro ně žádná omezení nepředstavují.