...

... Zdroj: iStock.com

Pracovní morálka podle znamení: Jste flákači, nadšenci, nebo dříči?

Pracovní morálka je něco, co buď v sobě máte, nebo nemáte. A je jedno, zda pracujete z domova, v kanceláři, někde na poli nebo ve vesmíru. Nejdůležitější věcí při jakékoli práci je disciplína. Bez disciplín a solidní pracovní etiky nikdy nebudete úspěšní.

Beran

Berani se vždy snaží splnit úkol, odevzdat vše včas a obecně mají k práci, kterou vykonávají, velký respekt. Rozhodně to nejsou bezstarostní flákači, kterým je všechno fuk. Nepracují také jen proto, aby si vydělali peníze, ale proto, aby je to někam posunulo. Vždy dávají do práce kus sama sebe. Ať už jsou zaměstnaní, nebo na volné noze, vždy jsou nadšení pracanti.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 2 / 12

Býk

Býk je trošku méně ochotný zvednout prst, pokud jde o práci. Někdy je to s nimi problém, protože jsou v podstatě velmi líní a nemají moc motivaci vrhnout se do práce po hlavě. Aby to tak bylo, je potřeba, aby dělali opravdu to, co je baví. Potom se dokážou do práce ponořit a vykonávat ji velmi kvalitně.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 3 / 12

Blíženci

Blíženci neradi přijímají rozkazy od svých nadřízených, takže si raději vybírají taková pracovní místa, kde mohou jednat nezávisle. Nejlépe totiž fungují sami, to ale neznamená, že musí pracovat doma. Doma je to nudí, potřebují být mezi lidmi. Pokud už musí přijmout nějaký pokyn, udělají to, ale nezřídka u toho remcají.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 4 / 12

Rak

Raci jsou v práci dříči, kteří jsou ochotní pracovat od nevidím do nevidím. Jsou ale někdy taky zrádní a ne vždy jim kolegové mohou důvěřovat. Bojí se totiž, že by mohli o práci přijít, tak mají tendenci obviňovat v případě chyb ty druhé.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 5 / 12

Lev

Pokud není Lev šéf nebo není aspoň středem pozornosti kolektivu, pak je to v podstatě líný zadek, který se jen tak nezvedne. Lvi velmi rádi spolupracují s ostatními, a to proto, aby se oni sami moc nepředřeli. Když jim někdo nabídne hodně peněz, nadchnou se a budou naprosto disciplinovaní; pokud není odměna podle jejich představ, nebudou výkonní ani trochu.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 6 / 12

Panna

Panny berou svou práci vždy velmi vážně. Dodržují přesně pracovní dobu, myslí na svou firmu a pracují skutečně na 100 procent (i více). Podle mnohých jsou Panny nejlepšími pracovníky zejména na úřadech.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 7 / 12

Váhy

Váhy mají pracovní morálku velmi silnou, ale tak trochu nekonvenční. Mají velké představy o tom, jak pracovat a vydělávat, velmi si libují v on-line prodeji. Tam podle nich leží největší peníze a o ty jim jde.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 8 / 12

Štír

Štíři jsou oddaní zaměstnanci i pracovníci, ale když dělají to, co si oni vyberou. Pak nemají problém tvrdě pracovat a tvrdě hrát jakoukoli hru, aby vydělali. Vědí moc dobře, že když chtějí dobrý život, musí tvrdě pracovat. Jde jim to naštěstí snadno, protože plně chápou koncept pracovní morálky.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 9 / 12

Střelec

...
... | Zdroj: iStock

Střelec pracuje neustále a vypadá to, že ani ve spánku nepřestane. Jeho myšlení je tak trochu nonstop, neustále něco zkoumá a přemýšlí o tom, co by se dalo udělat. To vše ho pohání dopředu a v práci je velmi kreativní. I když Střelci dávají přednost práci z domova, těší se velké oblibě u nadřízených a autorit, protože jsou velmi spolehliví a pracovití jako koně.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh

Práce je to, pro co Kozoroh žije. Toto znamení zvěrokruhu je o výkonu a pracovní morálce. Často jsou to právě Kozorozi, kteří vystoupají díky své povaze až na vrchol. Vždy taky dokážou vydělat peníze, a to v jakémkoli oboru, v němž začnou pracovat.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 11 / 12

Vodnář

Vodnáři moc rádi do práce nechodí, nevadí jim, že nebudou hvězdou, raději zůstanou doma a starají se o domácnost. Pokud musí pracovat, obvykle dlouho nevydrží na jednom místě, protože si bohužel často vybírají nezajímavý obor nebo nejsou dostatečně motivováni.

...
... | Zdroj: iStock

Pokračování 12 / 12

Ryby

Práce je pro Ryby nutné zlo. Ryby nejčastěji pracují v kanceláři, v kuchyni, v obchodě, ale jejich skutečnou preferencí je zůstat doma a být tam co nejvíce. Kancelářskou práci ještě nějak „vydýchají“, ale je to pro ně většinou práce, kterou prostě musí udělat. Nejsou moc připoutané k tomu, co dělají, a nebývají ani moc loajální.

...
... | Zdroj: iStock

Doporučujeme

Načíst další články