Jarní detox může uškodit, varují odborníci. Na co si dát pozor?

Máte pocit, že vaše tělo si v jarních měsících říká o odlehčení jídelníčku? Po zimě jsme na lehčí stravu skutečně připraveni. Neznamená to ale vynechat jídlo a přežívat jen na ovocných šťávách. Lidský organismus je po dlouhé zimě vyčerpaný. Chybí mu vitaminy i pohyb. Jak co nejlépe zvládnout jarní únavu? Jak jíst na jaře zdravěji, aby nám nechyběla energie a přitom jsme nastartovali metabolismus?

Upřímně – nečekejte žádné převratné rady. Stačí se zamyslet nad tím, zda svým životním stylem zdraví svého těla spíše pomáháme, nebo mu naopak škodíme. Známá dvojice osvědčených rad zní: Jezte více ovoce a zeleniny a začněte se hýbat.

Zapomeňte na zelené šťávy

Pokud chcete vsadit na různé šťávy, které se doporučují na každém rohu, zpomalte. Pokud totiž budete konzumovat jen je, vaše tělo bude hladovět a dobře mu prostě nebude. Při detoxu totiž výrazně kolísá hladina krevního cukru. Pokud k tomu chodíte do práce, může vás to stát hodně sil. Navíc v důsledku kolísání krevního cukru dochází ke zvýšenému ukládání tuků. Takže pokud si od detoxu a hladovění slibujete nějaké nastartování redukce váhy, uděláte pravý opak.