Barevné ombré, bronde nebo balayage: Vyznáte se v barvicích technikách?

Být jenom blond nebo jenom bruneta už pár let není v kurzu. Barvicí techniky, které propojují klidně několik odstínů, jsou skvělé, protože s každým účesem se vám trochu změní i odstín vlasů a navíc působí přirozeně, na rozdíl třeba od platinové blond. 

Ombré vlasy

Zesvětlené délky vlasů a stínování, tedy styl ombré barvení vlasů, je v kurzu už několik let. Tento hit se natolik rozmohl, že z něj vyšlo už několik dalších barvicích technik. Svůj ideální odstín si tak najdou nejenom brunetky, pro které bylo určené ombré původně, ale také blondýnky a klidně i černovlásky.

Drew Barrymore

Sombré

Sombré je jemnější verzí ombré. Název vychází z anglického slova soft (jemný) a ombré. Přechod mezi barvami vlasů není tak nápadný, a proto se hodí i pro blondýnky. Sombré si pohrává hned s několika tmavšími a světlejšími tóny, což dělá vlasy mnohem atraktivnější. U ombré to bylo jen spojení dvou tónů jemným barevných přechodem. U klasického ombré se barva vlasů u kořínků a konečků může lišit až o šest odstínů, u sombré je to maximálně o tři.

Výhody sombré: přirozenost, jemné přechody mezi jednotlivými tóny, pro jakoukoliv délku vlasů, není třeba brzy dobarvovat.

Sarah Jessica Parker

Babylights

Technika babylights je kombinací ombré a klasických melírů. Poměr světlejších a tmavších vlasů je stejný, žádný odstín nepřevažuje. Říká se, že pokud je technika správně provedena, vypadají vlasy po barvení jako políbené sluncem. V tomto případě platí, že čím víc přirozenější je výsledek, tím déle barvení trvá. Ale rozhodně to stojí za to! A skvělé je, že dobarvení bude potřeba až zhruba za půl roku.

Výhody babylights: přirozený efekt, vlasy vypadají jako vyšisované od slunce, barva vydrží dlouho.

Jennifer Aniston

Bronde

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli chcete být spíš blondýnka, nebo brunetka, je pro vás právě technika bronde (brown & blond) jako stvořená. Základní barvou je buď plavá nebo hnědá, která se rozjasní jemnými pramínky. Blondýnkám se přidají různé odstíny hnědé, brunetkám zase několik různých tónů světlé.

Výhody bronde: hodí se pro brunety i blondýny, rozzáří obličej.

Jennifer Lopez

Balayage

Tato technika barvení je zatím nejnovější, ale dost možná právě teď také nejoblíbenější. Název pochází z francouzského slovesa balayer, které znamená zametat nebo česat. A právě to je základ této barvicí metody. Místo oddělování jednotlivých pramínků, jak tomu bývá při klasickém melírování, se několik pramenů volně drží v ruce a maluje se po nich barvou pohybem připomínajícím právě zametání. Díky němu vznikají různé intenzity, které vykouzlí živý a přirozený vzhled. Barva se aplikuje převážně na délky vlasů, konečky a partie, které rámují obličej. Přechody jsou plynulé a přirozené, ať už přidáte do hnědých vlasů zlaté blond pramínky nebo do inkoustově černých akcenty červené. Balayage umožňuje jakékoliv barevné kombinace!

Výhody balayage: všemožné barevné kombinace, sluší krátkovláskám i dlouhovláskám.

Jessica Biel

VIDEO: Zkuste tyto účesy, které se hodí na každou příležitost.