Módou proti smutku: Jak se obléct pro okamžité zlepšení nálady?

Poslední týdny jsou pro většinu z nás velmi složité. Bezmoc střídá strach, ale naštěstí i naděje. Mnozí by namítli, že řešit v takto vypjaté situaci módu je navýsost povrchní a zbytečné. Ale i drobné změny v šatníku nám mohou pomoci se na chvíli cítit lépe. Jak na to?

Móda dnešní svět nespasí. To, že se zahalíme od hlavy až k patě do černé barvy, ničemu nepomůže. Ať jsou aktuální okolnosti jakékoliv, nic se nemění na faktu, že přichází jaro, které samo o sobě dokáže být nakopávačem nálady. Až si tedy příště vyrazíte vyčistit hlavu do města či do přírody, případně se jako dobrovolník vydáte pomoci do centra pro ukrajinské uprchlíky nebo jednoduše vyrazíte na jednu z mnoha charitativních kulturních akcí, zkuste do svého outfitu zakomponovat pár detailů a stylingových technik, které vyčarují byť třeba jen drobný úsměv na tváři vám i vašemu okolí.

TIP NA VIDEO: Hravá móda z 90. let se vrací

Barvy, barvy, barvy

Temnými odstíny je v tuto chvíli zahalený celý svět, pojďme jej tedy trochu rozjasnit! Odhoďte zábrany a vneste do svého šatníku trochu života a radosti pomocí barev. A je zcela jedno, zda začnete u doplňků, nebo rovnou přistoupíte ke color-blockingu, kdy v jednom outfitu zkombinujete hned několik sytých ploch naráz. Barvy mají značný vliv na naši psychiku. Pojďte tedy této jejich vlastnosti v období krize využít co nejvíce.

Současné trendy jdou ruku v ruce s barevnou škálou, která je obecně považovaná za pozitivní. Odstíny jako růžová, fuchsiová, žlutá, oranžová nebo pastelová lila jsou instantním zvedačem nálady. Nebojte se je proto mixovat i mezi sebou: oranžovou zkombinujte se saturovanou zelenou či blankytně modrou, žlutou spárujte se zelenou a pastelově růžovou s fuchsiovou nebo sytě fialovou.

Loading
Loading

Viditelná podpora

Dění na Ukrajině vám není jedno a rádi byste vyjádřili solidaritu i takovými prostředky, jako jsou módní doplňky či oblečení? Není problém. Kombinujte v outfitu prvky, které jakkoliv souvisí s touto evropskou zemí. Základem je samozřejmě barevné duo modré a žluté, které se může projevit jak v celém outfitu (jako to například na nedávném fashion weeku udělala dánská módní ikona Emili Sindlev se svým partnerem), tak v úplných detailech. Za redakci můžeme rozhodně doporučit například speciální šálu od české grafičky Cindy Kutíkové, u níž celý výtěžek z prodeje putuje organizaci Člověk v tísni. Pro ranní mrazíky je tenhle doplněk jako dělaný.

Stejně tak ale můžete využít třeba i symbol slunečnice, národní ukrajinské květiny. Tu mimochodem ve své nejnovější kolekci použila i londýnská značka Sister Jane. V její nabídce naleznete například modro-žlutou halenku s balonovými rukávy, černou vázankou a slunečnicovými květy, které zdobí výrazný límeček (naleznete ji ve fotogalerii tohoto článku).

Loading
Loading

Nezapomeňte na doplňky

V oblékání si na hravost a barvy moc nepotrpíte? Nevadí, mood boosterem v takovém případě mohou být i drobné doplňky a šperky. Místo černé kabelky zvolte tu v neonové barvě, bílé tenisky nahraďte rozvernými mules na pohodlné platformě a minimalistické zlaté náušnice vyměňte za visací, které jen tak někdo nepřehlédne. Ne nadarmo se říká, že i malé krůčky vedou k velkým věcem. Využití funky detailů může být pomyslnou branou k lepšímu pocitu ze sebe samé.

Loading
Loading

Móda podtržená krásou

Možná to zní jako samozřejmost, ale i ty je občas dobré připomenout. Při tvorbě outfitu proto nezapomeňte ani na důkladnou péči o pleť, make-up a parfém. Na pomoc si vezměte pastelové nebo klidně i syté oční stíny, výraznou matnou rtěnku a vůni, která vás charakterizuje, a pokaždé, když ji cítíte, vám vykouzlí na rtech úsměv. Uvidíte, že se doslova rozzáříte. A svět (doufejme brzy) s vámi!

Loading
Loading

Tipy, kde sehnat veselé oblečení, naleznete v galerii: