Potvrzeno: Tahle protivná barva střídá na trůně trendy zelenou

Máte to v zelené? Možná to teď budete chtít ještě v oranžové! Tak by se dal shrnout barevný převrat, který nás ve světě módních trendů čeká následující jaro. Barva pomerančů a meruněk přitom nepatří k nejoblíbenějším. Změníte letos názor?

Oranžová barva nikdy neletí sama o sobě, vždy je součástí určité estetiky – před dvěma lety se třeba začala objevovat díky comebacku vzorů ze 70. let, které bývají často založené na výrazně zemitých a retro barevných kombinacích s hnědou a žlutou. Oranžová kralovala hlavně v 60. letech, ale pak i v devadesátkách – po boku zářivě žluté, zelené nebo tyrkysové (stačí vzpomenout na tehdejší vizuály United Colors of Benetton).

TIP NA VIDEO: Barvou roku je podle Pantone Very Peri. Co symbolizuje?

A nyní, zcela v souladu s (tentokrát) třicetiletým módním cyklem, se objevuje zas. Maria Grazia Chiuri, kreativní ředitelka Dioru, se pro jarní přehlídku inspirovala v archivu svého předchůdce Marka Bohana, který převzal vládu nad módním domem v roce 1960. Po vzoru této dekády (jíž se později inspirovaly právě devadesátky) propojila oranžovou se zkrácenými rukávy a výraznými pruhy. Oranžová provází i současnou módu Y2K, která je plná sexy přiléhavých úpletů a hravých barevných vzorů. Jestli je vám víc než dvacet, možná ale budete tápat, jak ji nosit.

Christian Dior

Ganni

Bottega Veneta

V takovém případě přichází na řadu staré známé pravidlo párování s neutrálními barvami, jako je béžová, a překvapivě dobře funguje i hnědá. Jestli vás tahle barva láká, zkuste třeba svetr, který vždycky snese jakoukoli nápadnější barvu, a k němu minimalistické sako s kalhotami nebo kabát. Podobně poslouží i akcenty v podobě doplňků – už teď je minimálně z přehlídek jasné, že v čem byla Bottega loni zelená, bude letos oranžová.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: Oranžová v ulicích Paříže + tipy, kde koupit první kousky