Letní malé černé: Must-have kousek, za který budete nejvíc vděčná!

Léto si žádá zářivé nebo naopak přírodní barvy, o to se nemusíme přít. Na druhou stranu v posledních letech krystalizuje trend, který aspiruje na černého koně letních měsíců. Seznamte se se summer black dress!

Malé černé šaty si zpravidla spojujeme se společenskými událostmi a večírky, které se konají během chladnější části roku. V létě se přece v černé barvě nebudeme pařit a na výběr je z tolika jiných odstínů! Jenže co když se v černé cítíme dobře? Je univerzální, sexy, ale současně se za ní můžeme tak trochu schovat?

Pokud to takhle nějak cítíte, pak vězte, že nejste sama. Letní černé šaty jsou v podstatě trendem, který se projevoval už nejen v loňských kolekcích, ale i na srpnovém fashion weeku v Kodani – jindy velmi barevné Skandinávky tentokrát vyrazily i v naprosto basic outfitech, jako jsou černé šaty, žabky a sluneční brýle (viz úvodní fotografie). Ryzí módní nenucenost, která do světa vysílá zprávu, že stará známá pravda „méně je více“ má opět svou platnost.

Tip na video: Připomeňte si historii malých černých šatů.

Letní malé černé se vyznačují především tím, že jsou střihově ležérní a ušité z přírodních materiálů, jako jsou směsi bavlny, lnu či hedvábí. Mohou reflektovat aktuální trendy, ať už balonové rukávy, kanýry, odhalená záda nebo letošní prostřihy na bocích, ale mohou být i naprosto jednoduché, na ramínka, splývavé. Jsou elegantní, ale také relativně finančně dostupné.

Modelka Kaia Gerber například nedávno vyrazila v černých midi šatech s předními knoflíky od Sézane, které byly k mání za 150 eur. Na rodinnou fotografii se pro změnu nechala vyfotit v šatech udržitelné značky Reformation, které najdete i ve fotogalerii.

Loading

Fotogalerie: Letní malé černé z aktuálních kolekcí.