Šaty s výstřihem na zádech jsou hit! Jakou k nim ale nosit podprsenku?

Také si vybíráte šaty podle toho, abyste pod nimi mohla pohodlně nosit podprsenku? A co si jednou vybrat podprsenku podle šatů, které se vám líbí?

Co si budeme povídat, dobrá polovina letních šatů není příliš kompatibilní s nošením podprsenek. Šněrování na zádech, špagetová ramínka i návrat halter výstřihu nás znovu staví před otázku, jestli si ten či onen kousek můžeme dovolit nosit. Řešení ale naštěstí existuje a ne, nemáme na mysli začít chodit „naostro“ (i když i to má své kouzlo). Současný trh už poměrně běžně nabízí takzvané neviditelné nebo samodržící podprsenky, které můžete hledat také pod anglickým názvem backless bras.

Tip na video: Jak pečovat o podprsenky?

Fígl spočívá v tom, že jsou buď ze silikonu, anebo mají v košíčku přilnavou vrstvu, díky které drží na ňadrech, aniž by podprsenku musela jistit ramínka nebo zapínací pás. Díky tomu mohou zůstat záda a ramena holá. Tyto podprsenky najdete u vybraných značek spodního prádla anebo u specializovaných, které se zaměřují přímo na řešení nejrůznějších trablů se šaty (například Fashion Forms). Další variantou jsou tak zvané lowback podprsenky čili se sníženým zapínáním (dá se zakoupit i samostatně).

Kromě řešení na zádech je třeba také promyslet, jaký chcete tvar košíčků. Plunge podprsenky umožňují hluboký přední výstřih. Samostatné silikonové košíčky jsou vhodné pod halter výstřih. Bandeau podprsenky se zase hodí pod šaty bez výstřihů, zato s tenkými nebo žádnými ramínky. V tomto případě však skvěle poslouží i klasická vyztužená podprsenka s odnímatelnými ramínky.

Fotogalerie: Neviditelné podprsenky a šaty, pod které je můžete nosit