Trendy odhalení: Co nosí Francouzky pod oblečením?

Možná je to jen další klišé o Francouzkách, protože nejspíš nenosí pod oblečením nic anebo klasické bílé prádlo. Pravdou ale je, že z následujícího kousku se i díky jejich mýtickému obrazu stává hit. Obzvlášť teď před Valentýnem. 

Pokud jde o spodní prádlo, krajka nadále zůstává trendem číslo jedna. Kartami nicméně hodně zamíchal loňský trend úpletových braletek, který jako první zpopularizovala herečka Katie Holmes a později se ukázalo, že jde o trend, který jen o pár měsíců předběhl svou dobu: dobu vleklých lockdownů, kdy i pletená podprsenka najednou dávala smysl.

Současně už dříve se různé krajkové braletky a body staly přirozenou součástí party outfitů, a kdyby nebylo Covidu, jistě by opanovaly i aktuální sezonu. Návrháři, jako je třeba Anthony Vaccarello z módního domu Saint Laurent, využili delikátní průsvitné body jako top na přehlídkách pro podzim a zimu a nutno říct, že na jaře tento trend ještě posílí, jen body vystřídá úspornější podprsenka.

Ale zpět do současnosti. Jeanne Damas, francouzská módní influencerka a zakladatelka módní značky Rouje, nedávno uvedla na trh mini kolekci spodního prádla. Damas přitom dobře ví, po čem její zákaznice touží, a tím je možnost uloupit si aspoň něco z pověstného stylu Francouzek. Když tedy na svůj web ke kolekci spodního prádla napíše: „Co se skrývá pod džínami a šaty Rouje?“ má mít zákaznice pocit, že zase o trochu víc porozumí tajemství Pařížanek. Asi netřeba dodávat, že tím, co její múzy nosí pod oblečením, jsou mimo jiné krajková body.

Ať už jde o módní fantazii nebo pravdu, body se v poslední době skutečně objevují v kolekci mnoha značek, nejen těch francouzských. Pravdou zůstává, že teď v zimě aspoň více zahřejí (a také rozehřejí, jelikož jsou fakt sexy). Body oceníte i pod poloprůsvitnými topy anebo svetrem s velkými oky. Další nespornou výhodou je, že pěkně vytvaruje postavu, což samozřejmě víc vynikne, až odhodíte teplákovou soupravu nebo oversize rolák. Ale i pod nimi může krajkové body zafungovat jako nečekané překvapení.

Loading
Loading
Loading

Kde koupíte stylové krajkové body? Podívejte se do fotogalerie.