5 tipů, jak si uvázat šátek v letním stylu!

Nepostradatelným doplňkem na léto je bezesporu šátek. Jestli bude malý, nebo velký, záleží na tom, co si z něj budete chtít uvázat. Šátek krásně zabalíte do kufru a na místě jen vážete. Do vlasů, jako letní top nebo šaty. Nebo můžete zkusit odvážnější variace.

Bohaté zkušenosti se šátky a jejich využitím ve tvorbě outfitů má zakladatelka značky Silky Gang , designérka Martina Karafiátová, která spolu s českými ilustrátory tvoří limitované kolekce krásných luxusních hedvábných šátků. Jak sama říká, limity v jejich nošení nejsou. Dají se nosit na mnoho způsobů, kombinovat více vzorů a velikostí navzájem. Fantazii se meze nekladou. Zvláště léto je pro šátky jako stvořené. Inspirujte se nápady, které značka nafotila v Kalifornii, na plážích v Miami i ve slunné Austrálii, a zamilujte se do her s šátky. My už jsme se do jejich sítí lapily.

Jinak než klasicky okolo krku

Jsou i jiná místa, která zejména malým šátečkům sluší. Zápěstí ruky nebo kotník. Designérka Martina si už své zápěstí bez šátečku nedokáže představit. Stačí jemně omotat a zavázat na malý uzel. Jestli v barvách šátku doladíte i lak na nehtech, záleží jen na vás.

Loading

Letní top z šátku

Větší šátky jsou skvělé v tom, že z nich můžete vytvořit i různé kousky oblečení. Na léto se určitě bude hodit top. Uvažte ultrakrátký, stačí jen svázat mezi prsy, nebo ho přeložte do trojúhelníku a svažte na zádech a vytvořte bandeau top bez ramínek. Tento styl uvázání se perfektně hodí i pod sako.

Top z šátku s motivem Dvanáct měsíčků, velikost Velikán 90x90 cm

Top šátek O Smolíčkovi, velikost Velikán 90x90 cm ; sukně šátek Sedmero krkavců 1, velikost Obr, 130x130 cm, Silky Gang

Proč ne rovnou šaty nebo sukni z šátku

Z opravdu velkého šátku nebo spojením dvou můžete vytvořit i letní vzdušné šaty. Ideální přes plavky. Jeden cíp přivažte k hornímu dílu plavek a druhý jemně zastrčte za spodní. Nebo cípy šátku svažte na zádech. Sukni zvládnete jednoduše svázáním na boku. A když šátek narolujete, může vám posloužit jako pásek přes košilové šaty nebo dlouhou oversize košili. Mrkněte do fotogalerie.

Šaty z šátků s motivem Sedmero krkavců 2, velikost Obr 130x130 cm, Silky Gang

Šaty z šátku s motivem O Smolíčkovi, velikost Obr

Pirátka, nebo surfařka?

Nemusíte nosit žádné čepice ani klobouky, vystačíte si s šátkem. Sluší jak dlouhým rozpuštěným vlasům, tak i krátkým pixie sestřihům.

Šátek s motivem Dvanáct měsíčků, velikost Velikán 90x90 cm

Šátek ve vlasech s motivem Dvanáct měsíčků, velikost Velikán 90x90 cm

Více najednou

Máte-li šátků dost a baví vás, uvažte si z nich celý outfit. Svažte dva dlouhé za krkem a vytvořte z nich šaty. Nebo jeden použijte na top a druhý na sukni. Budete oblečená neoblečená.

Modelka vlevo šátek s motivem Červená karkulka a Otesánek; Modelka vpravo top z šátku s motivem O Smolíčkovi, sukně motiv Otesánek

TIP NA VIDEO: Jak si opticky zeštíhlit postavu?

O jeden z šátků z kolekce Silky Gang můžete navíc soutěžit na našem Instagramu Ženy.cz

Loading

Další možnosti, jak si šátek uvázat, najdete ve fotogalerii. Zalistujte!