Nejkrásnější jednodílné plavky: Pro minimalistky i milovnice vzorů

Jednodílné plavky dávno nejsou žádnou raritou, naopak i zavilé zastánkyně bikin nutí k zamyšlení, jestli by jim přece jen neměly dát šanci a aspoň jedny si do své sbírky pořídit. Jejich střihy a vzory jsou totiž každým rokem podmanivější.

Jednodílné plavky jsou takovým ekvivalentem džín s vysokým pasem. Sice pod látkou schovají partie břicha a boků, ale současně je opticky zvýrazní a přitáhnou k nim pozornost. Jinými slovy, ukazujeme méně kůže, ale rozhodně kvůli tomu nejsme neviditelné. Současně se ale v poslední době staly jedním z módních symbolů demokratizace těla – již neusilujeme o sexy dokonalost jako před deseti lety, kdy byly na vrcholu trojúhelníkové bikiny, ale o větší přirozenost. Tomu odpovídají i některé kampaně, které zachycují reálné ženy.

Loading

Na rozdíl od džín však existuje mnohonásobně víc variant jednodílných plavek. Rafinovanost jim mohou dodat různé průstřihy či šněrování u prsou či na bocích a o celkové siluetě také výrazně rozhoduje řešení vrchní části – například halter střih (zavazování za krkem) vám opticky zúží ramena, naopak různé volánky na ramenou mohou v kombinaci s páskem vykouzlit rovnoměrnou siluetu přesýpacích hodin.

Loading

Jak už jsme psali minulý rok, současné plavky, a obzvlášť ty jednodílné, přebírají takřka všechny trendy, které ovládají i šaty. Od vzorů, kde letos převládá sedmdesátkové retro i nesmrtelné vintage kytičky, až po různé střihové prvky, jako jsou volány, pásky, řasení anebo dokonce krajkový lem (zajímavé jsou i plavky inspirované spodním prádlem). Některé jednodílné plavky tak mohou jednoduše suplovat i letní top – stačí přes ně natáhnout sukni nebo šortky.

Kde právě teď seženete stylové jednodílné plavky? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.