Byly hitem už loni a letos se vyšvihly zase – kabátky, které připomínají kožíšek plyšového medvěda nebo beránka. Jaké podoby mají letos?
Od té doby, co módní svět řeší svou udržitelnost a i věhlasné módní domy se vzdávají pravých kožešin, se umělé kožíšky stávají plnohodnotnou náhradou, alespoň z módního hlediska. Jednou z nejoblíbenějších variant je takzvaný „teddy coat“ (u nás se mu spíše říká beránek nebo „myší kožíšek“). Před šesti lety ho v podstatě vzkřísila značka Max Mara, která se současně zasloužila o to, že se „teddymania“ brzy rozšířila i mezi celebrity.
Julia Roberts loni v zimě v teddy kabátě Max Mara
Elsa Hosk v kabátě Max Mara loni v říjnu
Měkký a chundelatý kabátek je totiž pohodlný a poskytuje člověku příjemné „hygge“ pocity i ve chvíli, kdy pospíchá podzimním městem. „Hřejivý jako objetí, elegantní jako ikonický kabát,“ popisuje ho na svých stránkách značka Max Mara, která ho i letos nabízí v několika základních i výrazných odstínech. Mimochodem, ten její se vyrábí z nejjemnější velbloudí srsti, čemuž odpovídá i cena.
Tradiční kabát, jak ho známe od Max Mary, sice zůstává, ale současně dostává i mnohem praktičtější podobu. Přibývají prvky, které známe z funkčních bund, hlavně různé „pracovní“ kapsy. Střihem tak mohou letošní „beránci“ připomínat košile nebo mikiny.
Módní influencerka Caroline Daur
Máte slabost pro vintage styl? Beránkové lemy, klopy nebo podšívky se rovněž pojí s trendem 70. let, který pro tuto sezonu nastolila zmíněná značka Celine.
Celine podzim/zima 2019/2020
Celine podzim/zima 2019-2020
Trochu jiná estetika přichází ze Skandinávie, kde se beránkové kabáty více pojí s veselými barvami, jako jsou pastelově modrá, růžová či sytě zelená. Například švédská značka Stand Studio na nich postavila svůj úspěch – pokud hledáte barevný unikát, mrkněte na jejich nabídku (anebo k nám do galerie).
Street style v New Yorku