Měsíc módy

Nejpohodlnější kabátek, který zbožňují celebrity, je zpět! Kam pro něj?

9. října 2019 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Profimedia.cz

Byly hitem už loni a letos se vyšvihly zase – kabátky, které připomínají kožíšek plyšového medvěda nebo beránka. Jaké podoby mají letos?

Od té doby, co módní svět řeší svou udržitelnost a i věhlasné módní domy se vzdávají pravých kožešin, se umělé kožíšky stávají plnohodnotnou náhradou, alespoň z módního hlediska. Jednou z nejoblíbenějších variant je takzvaný „teddy coat“ (u nás se mu spíše říká beránek nebo „myší kožíšek“). Před šesti lety ho v podstatě vzkřísila značka Max Mara, která se současně zasloužila o to, že se „teddymania“ brzy rozšířila i mezi celebrity.

Julia Roberts loni v zimě v teddy kabátě Max Mara Julia Roberts loni v zimě v teddy kabátě Max Mara Autor: Profimedia.cz
Elsa Hosk v kabátě Max Mara loni v říjnu Elsa Hosk v kabátě Max Mara loni v říjnu Autor: Profimedia.cz

Měkký a chundelatý kabátek je totiž pohodlný a poskytuje člověku příjemné „hygge“ pocity i ve chvíli, kdy pospíchá podzimním městem. „Hřejivý jako objetí, elegantní jako ikonický kabát,“ popisuje ho na svých stránkách značka Max Mara, která ho i letos nabízí v několika základních i výrazných odstínech. Mimochodem, ten její se vyrábí z nejjemnější velbloudí srsti, čemuž odpovídá i cena.

Tradiční kabát, jak ho známe od Max Mary, sice zůstává, ale současně dostává i mnohem praktičtější podobu. Přibývají prvky, které známe z funkčních bund, hlavně různé „pracovní“ kapsy. Střihem tak mohou letošní „beránci“ připomínat košile nebo mikiny.

Módní influencerka Caroline Daur Módní influencerka Caroline Daur Autor: Profimedia.cz
 

Máte slabost pro vintage styl? Beránkové lemy, klopy nebo podšívky se rovněž pojí s trendem 70. let, který pro tuto sezonu nastolila zmíněná značka Celine.

Celine podzim/zima 2019/2020 Celine podzim/zima 2019/2020 Autor: Profimedia.cz
Celine podzim/zima 2019-2020 Celine podzim/zima 2019-2020 Autor: Profimedia.cz

Trochu jiná estetika přichází ze Skandinávie, kde se beránkové kabáty více pojí s veselými barvami, jako jsou pastelově modrá, růžová či sytě zelená. Například švédská značka Stand Studio na nich postavila svůj úspěch – pokud hledáte barevný unikát, mrkněte na jejich nabídku (anebo k nám do galerie).

Street style v New Yorku Street style v New Yorku Autor: Profimedia.cz

Kde právě teď seženete stylový beránkový kabátek nebo bundu? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek