Nejpohodlnější kabátek, který zbožňují celebrity, je zpět! Kam pro něj?

Byly hitem už loni a letos se vyšvihly zase – kabátky, které připomínají kožíšek plyšového medvěda nebo beránka. Jaké podoby mají letos?

Od té doby, co módní svět řeší svou udržitelnost a i věhlasné módní domy se vzdávají pravých kožešin, se umělé kožíšky stávají plnohodnotnou náhradou, alespoň z módního hlediska. Jednou z nejoblíbenějších variant je takzvaný „teddy coat“ (u nás se mu spíše říká beránek nebo „myší kožíšek“). Před šesti lety ho v podstatě vzkřísila značka Max Mara, která se současně zasloužila o to, že se „teddymania“ brzy rozšířila i mezi celebrity.

Měkký a chundelatý kabátek je totiž pohodlný a poskytuje člověku příjemné „hygge“ pocity i ve chvíli, kdy pospíchá podzimním městem. „Hřejivý jako objetí, elegantní jako ikonický kabát,“ popisuje ho na svých stránkách značka Max Mara, která ho i letos nabízí v několika základních i výrazných odstínech. Mimochodem, ten její se vyrábí z nejjemnější velbloudí srsti, čemuž odpovídá i cena.

Máte slabost pro vintage styl? Beránkové lemy, klopy nebo podšívky se rovněž pojí s trendem 70. let, který pro tuto sezonu nastolila zmíněná značka Celine.

Trochu jiná estetika přichází ze Skandinávie, kde se beránkové kabáty více pojí s veselými barvami, jako jsou pastelově modrá, růžová či sytě zelená. Například švédská značka Stand Studio na nich postavila svůj úspěch – pokud hledáte barevný unikát, mrkněte na jejich nabídku (anebo k nám do galerie).

Kde právě teď seženete stylový beránkový kabátek nebo bundu? Podívejte se do fotogalerie.