Kožené sako je módní hit podzimu! Ale kde ho sehnat?

V devadesátkách ho nosila Winona Ryder, Gwyneth Paltrow i Rachel Green v Přátelích. Bylo tedy téměř jisté, že se dočkáme i comebacku koženého saka. Módní influencerky už ho ve velkém nosí, ale kde v obchodech ho sehnat?

Už loni se ve velkém stylu vrátily kožené trenčkoty, letos tedy konečně nadešel i čas kožených sak. Na fashion week si ho oblékly známé módní influencerky jako Emili Sindlev, Caroline Daur, Erika Boldrin nebo Linda Tol, které vsadily jak na klasickou černou, tak i velmi trendy hnědou kůži. A ráda ho nosí i supermodelka Kaia Gerber, dcera Cindy Crawford, jež příliš nepodléhá prvoplánovým trendům.

Kožené (nebo chcete-li koženkové) sako má v sobě totiž vše, co potřebujete k vytvoření jednoduchého a přitom zajímavého outfitu. Má jednoduchý střih, který může být buď oversize, nebo naopak lehce vypasovaný. Je minimalistické, ale má v sobě i špetku rebelie. Může být nové, ale vypadá, že má za sebou nějaký zajímavý příběh (a vy s ním). A to nejpodstatnější: je to držák každého outfitu – unosíte ho k džínám, sukním, šatům...

Pokud nechcete sahat hlouběji do kapsy a pořizovat model od YSL nebo Ralpha Laurena, moc možností nemáte. Na druhou stranu, alespoň si ho budete skutečně vážit, až to pravé objevíte. A s každým dalším týdnem, kdy značky tento trend berou na vědomí, se vaše šance zvyšují. Nebudeme zastírat, kvalitní kožené sako můžete sehnat za tisícovku i z druhé ruky na stránkách jako Vinted nebo třeba přes instagramový účet @lulavintageprague. Rozhodně se vyplatí je sledovat.

HTML box 55400

Kde právě teď koupíte stylové kožené sako? Podívejte se do fotogalerie.