15 kabátů, o které bude v obchodech boj. Nenechte si je ujít!

Zimní kabáty se mohou dělit na dvě skupiny – na ty, co odpovídají aktuálním trendům, a na ty, které jsou dokonalé svým složením a nadčasovým střihem. My jsme pro vás vybírali takové, které splňují oba aspekty. 

Na dlouhé zimní kabáty si (doufejme) ještě aspoň měsíc počkáme, ale právě teď je nejvyšší čas se po nich podívat, protože ty nejlepší mizí z obchodů opravdu rychle. Podle čeho vybírat? U kabátu jsou rozhodující tři aspekty: materiál, střih a barva, respektive vzor. Co se týče materiálu, nad kvalitní vlněný kabát není. I v našem výběru jsme proto upřednostnili takové kousky, které obsahují alespoň 50 % (ale raději i větší podíl) vlny.

Střih je rovněž podstatný a rozhoduje o tom, kolik let vás bude kabát bavit. Obecně platí, že klasický trenčkotový střih s páskem je nadčasový. Směle mu ale sekundují také rovné pánské a oversize střihy. Barvám se meze příliš nekladou, nicméně k trendy odstínům letošní sezony patří (kromě obligátního velblouda) také tmavě hnědá, která se ale nejčastěji pojí s kostkovaným vzorem. A pak samozřejmě nesmíme opomenout aktuální hit sezony, kterým je kohoutí stopa.

Podtrženo, sečteno: Dá se říci, že co jsme milovali na blejzrech, nosí se dál i na kabátech.

15 nej kabátů najdete ve fotogalerii.