Nejkrásnější podzimní šaty: Jaké jim vládnou trendy a kde je koupíte?

Letošní podzimní móda se silně vrací k siluetám ze sedmdesátých a osmdesátých let. A týká se to i šatů. Kde seženete ty nejkrásnější?

Letošní šaty hrají na romantickou notu, která se projevuje především ztmavenými květinovými vzory, které sem tam protne zářivější cihlově červená nebo fialová. Jinak se vše nese v tradičně podzimních tónech, což vůbec není na škodu. Naopak, i takto můžeme dát najevo, že vnímáme přírodu a chceme s ní být v souladu. Letošním květinovým vzorům tak vládnou romantické růže i podzimní listy.

Specifickým potiskem je grafický retro vzor, který se nejčastěji pojí s květinami nebo geometrickými tvary a silně evokuje sedmdesátá léta. Loni dominantní zvířecí potisky letos nahrazuje kostka, zejména prériový vzor, která se vyznačuje hnědými tóny.

S tím souvisí i střihy, které jsou víceméně cudné. Letí košilové zapínání ke krku ve stylu divokého západu, které zjemňuje struktura volánu na hrudi a ramenou. Na to hned navazuje dekáda osmdesátých let se svými balonovými rukávy nebo ozdobným řasením.

A pak samozřejmě nesmíme zapomenout na nejdůležitější materiál této sezony a tím je kůže. Černá nebo hnědá, pravá nebo veganská. Letošní podzimní šaty jsou rozmanité, jedno ale mají společné – ať mají jakoukoli délku, trendy velí vzít si k nim kozačky ke kolenům, jen tak bude váš outfit dokonalý.

Kde koupíte ty nejkrásnější šaty z aktuálních kolekcí? Podívejte se do fotogalerie.