Zlatá sedmdesátá: Letí retro vzory, které vám připomenou šatník rodičů

Po „ošklivých“ trendech z devadesátek i osmdesátek se současná móda zaměřuje na sedmdesátky. Jak se vám líbí vzory, které připomínají zástěrové šaty našich maminek?

Retro je in! Tak jako začínáme brát vážně značky, které se snaží o udržitelnou produkci, těší se novému zájmu a respektu i úlovky z druhé ruky. A paradoxně mají velký vliv i na současné trendy –letí vše, co evokuje vintage kousek z šedesátek, sedmdesátek nebo třeba z devadesátek.

Osmdesátky a devadesátky návrháři už vytěžili dost, a tak se jejich pozornost obrací do vzdálenějších dekád. Konkrétně letos můžeme v nových kolekcích pozorovat zvýšenou koncentraci retro vzorů, které nápadně připomínají šatník našich maminek či babiček. Přivítejte "ugly" sedmdesátky, kterým vévodí zemité barvy a patchwork!

Retro květované vzory nebo pruhované triko z úpletu, který si pamatujete od táty. Silný retro dojem navozuje i kombinace barev, jako jsou hnědá, oranžová, okrová, žlutá a sem tam červená. A samozřejmě i jednotlivé střihy, které rovněž nezapřou inspiraci: bohémské šaty, overaly, široké kalhoty, přiléhavá trička nebo krátké košilové šaty (a pozor, to je novinka letošního roku), které připomínají zástěrové šaty našich maminek. Vzpomínáte?

Současné kousky ve stylu sedmdesátek najdete ve fotogalerii.