Tea dress time: 15 nejkrásnějších midi šatů s kytičkovým vzorem

"Tea dress" jsou šaty tak populární, praktické a přitom ženské, že jich v šatníku nikdy není dost!

Název tea dress se historicky vyvinul z "tea gown", tedy šatů, které v 19. století označovaly méně formální a korzetem nespoutané šaty na doma. Dámy je mohly nosit jen v kruhu rodinném a přes den, později, na počátku 20. století se přidala i večerní podoba s hlubším výstřihem.

Tea dress, které připomínají současné modely, však pocházejí až ze 40. let, kdy se začaly nosit midi délky. Opět šlo o šaty na denní nošení, na pochůzky a kávičky s kamarádkami i jiná odpolední dostaveníčka a také na neformální, třeba zahradní party. Dalším příznačným prvkem byl drobný květinový (nebo jiný) vzor, jemně nabírané rukávy, volná sukně ke kolenům a kapsy (v podstatě letěl hlavně praktický košilový střih).

Dnešní tea dress mají s tehdejšími společného mnoho, a díky tomu mají také žádoucí vintage šmrnc. Co se týče střihů, jsou příbuzné košilovým a zavinovacím šatům, nicméně nejčastěji mají decentní výstřih do V s knoflíčky. I když se doba hodně posunula, i dnes platí, že jde o šaty, které jsou určené spíše na denní nošení (džínovou bundu a tenisky k tomu), nicméně pokud je vyšperkujete patřičnými doplňky, určitě v nich můžete vyrazit třeba na kamarádčinu svatbu.

Podívejte se do fotogalerie, jaké šaty jsme pro vás objevili v aktuálních kolekcích.