40 nejkrásnějších šatů z nových kolekcí na kamarádčinu svatbu

Svatební sezona se kvapem blíží a vy už možná třímáte v ruce pozvánku. A máte před sebou příjemný úkol: vybrat si ty nejhezčí šaty!

Šaty na kamarádčinu svatbu jsou taková zvláštní kategorie. Jednak může být naprosto reálná, ale jednak sem spadají všechny ty krásné šaty, které byste si ráda pořídila, protože... co kdyby vás nějaká kamarádka pozvala na svatbu, že? Ať tak či tak, je dobré mít aspoň jedny takové šaty v záloze. Ale jaké vlastně?

Když jdete na svatbu jako host a nenáleží vám čestná role družičky, máte zdánlivě volnou ruku ve výběru. Pravda, přibývá nevěst, které požadují, aby se hosté sladili do určité barvy nebo aspoň palety (například pastelových odstínů). Důvodem je, že to pak vypadá skvěle na svatebních fotografiích. Další oblíbenou možností je pohrát si se vzory a požádat pozvané dámy, aby si na sebe vzaly třeba květinové šaty.

I bez jednoznačného dress-code ale platí, že pastely a květy na svatbu jednoznačně patří. Také krajka, romantické volány, nabírané rukávy, řady knoflíčků a v neposlední řadě satén, který je velkým trendem (a spolu s ním i jednoduché dlouhé šaty na ramínka, které připomínají negližé).

Co se týče délky šatů, rozhodně platí, že více látky znamená lépe. Jednak je svatba formální událostí (a i k bohémsky pojaté veselce se hodí spíše midi délky), jednak by hosté svými outfity neměli odvádět pozornost od nevěsty. Takže raději vsaďte na něžnost, střídmost a eleganci!

Podívejte se do fotogalerie, jaké šaty na svatbu jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!