.

. Zdroj: archiv

Fujifilm Instax Square SQ10 černý, alza.cz, 6666 Kč
Fujifilm Instax Mini 9 světle modrý + film 1x10 + pouzdro, alza.cz, 2590 Kč
.
.
.
6
Fotogalerie

Svatební hit: Okamžité fotografie na svatbě nesmí chybět!

V době dokonalých fotek z digitálních fotoaparátů se hlásí o slovo i okamžité fotky, které nejsou tak sterilní a perfektní, ale zase si při jejich pořizování užijete mnohem více legrace. Kouzlo okamžité fotografie si zamilujete vy i svatebčané.

Jak foťák využít?

Možná se ptáte, k čemu je takový fotoaparát na svatbě vlastně dobrý, když máte zaplaceného profesionálního fotografa. Okamžité fotografie berte spíše jako součást svatební zábavy pro svatebčany. Pořiďte si album, fixu a lepidlo a nechte své nejbližší během celého svatebního dne vytvářet památku, která vás neomrzí. Vyfotí se, nalepí do alba, připíšou vzkaz a je hotovo.

Pokud víte, že vaše rodina a přátelé jsou pro každou srandu, vyrobte si i vlastní fotokoutek, do kterého dáte různé rekvizity na focení. Strejda v havajské sukni a kamarádka s knírkem vyloudí úsměv i za pár let.

A wiecie już, że mamy Instaxa, którego możecie dorzucić do każdego naszego pakietu organizacyjnego? 📸😎 Na zdjęciu jedna z wielu opcji, jak możecie taki aparacik wykorzystać! #weddingplanner #konsultant #konsultantslubny #konsultantślubny #okwedding #okweddingpl #weddingblogger #instawedding #polishwedding #lovemaking #wedding #marriage #love #nicewedding #lovelywedding #cute #party #organizatorslubow #organizator #work #happiness #celebrate #rustic #slub #ślub #instax #weddinginstax #instaxonwedding #polaroidwedding

Příspěvek sdílený OK Wedding - Agencja ślubna (@okwedding_pl),Led 10, 2018 v 1:35 PST

Fotografie můžete využít i jinak. Natáhněte mezi dvěma stromy provázek, nacvakejte na něj několik kolíčků a poproste kamarády, aby své "úlovky" vystavovali právě tam. Během pár hodin vám vznikne krásná svatební dekorace.

•G U E S T book // INSPO • Lulabee's p o l a r o i d guestbook display doing its thang at Louise and Johnny's wedding 👰🏼🤵🏽. For more info check out our website: Lulabee.co.uk

Příspěvek sdílený L U L A • B E E (@lulabeeweddings),Říj 5, 2017 v 7:35 PDT

V neposlední řadě mohou být fotky s rekvizitami památkou pro svatebčany. Vyfotí se a pak si fotografii schovají do peněženky. Věřte, že mnozí to ocení mnohem více, než když jim na cestu zabalíte krabici koláčků.

Na co si dát pozor?

Fotografie jsou založené na principu světla, a tak zatímco s Iphonem můžete vyfotit i noční party u bazénu, fotoaparáty pro okamžité fotografie využívejte především na denním světle a venku. Nebojte se však, že večerní veselí fotoaparát nezachytí. Mají blesk, a tak (i když se to třeba napoprvé nepovede), mohou svatebčané fotit i noční večírek.

Kromě toho, že si musíte koupit nebo půjčit fotoaparát, musíte pořídit i filmy. Řiďte se tím, že kolik hostů, tolik fotek (a možná ještě o chlup více).

Kouzlu okamžitých fotek podlehl i profesionální svatební fotograf Pavel Rybníček. "Koupil jsem si první fotoaparát, udělal si zásobu fotek a začal svatbám nabízet zapůjčení fotoaparátu zdarma. Platili si pouze fotografie, které vyfotili. Zpočátku službu využívaly hlavně svatby, které jsem sám fotil. Novomanželé chtěli mít jedinečnou vzpomínku, kterou instantní fotografie bezpochyby jsou. Brzy si fotoaparát začali půjčovat také lidé, kteří šli na svatbu jako hosté. Byl to výborný nápad. Instax si půjčili, fotili s ním na svatbě a fotky potom věnovali novomanželům jako svatební dar. Ti tak měli originální vzpomínku na svatbu ještě v ten den a nemuseli čekat na fotky od fotografa. Fotky si kolíčky připnuli na provázek, nalepili do fotoalba nebo je jednoduše rozdali kamarádům, kteří si je doma dali třeba na lednici. Třešničkou na dortu je možnost napsat krátký, osobní vzkaz černou fixou na přední rámeček nebo bílou fixou na zadní stranu fotografie. To dodá fotografii další rozměr."

Kouzlo okamžité fotografie si zamilujete!
Kouzlo okamžité fotografie si zamilujete! | Zdroj: archiv

A pokud si při focení nevěříte a bojíte se, že z fotoaparátu bude vylézat jen hromada šedivých rozmazaných zkažených fotek, mohl by pro vás být řešením kombinovaný foťák. "Japonci, mistři v technologiích budoucnosti, se rozhodli vyvinout první produkt svého druhu na světě – digitální instantní fotoaparát, který kombinuje analogovou a digitální fotografii," popisuje fotografka Laura Kovanská. "Znamená to, že si fotku před vytištěním zkontrolujete a upravíte – můžete ji zesvětlit, ztmavit, přidat filtry – podle vlastní chuti a stylu. Znamená konec neostrých, přepálených snímků, které fotili méně zkušení uživatelé."

.
. | Zdroj: archiv

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!