4 trendy, které letos ovládnou džínové sukně

Džínová sukně – další stálice šatníku, která přežívá i díky tomu, že do sebe nasává trendy ze tří minulých dekád. Které to jsou pro letošní rok?

Vintage denim

Vintage čerpající ze stylu sedmdesátek, osmdesátek a devadesátek se nevyhýbá ani denimu. Vrací se klasická modrá, která byla k vidění třeba na přehlídce Balenciaga, ale i sepraný denim, který jsme nosili před dvaceti lety. A bát se nemusíte ani plísňového denimu – oporou vám přitom mohou být kolekce návrhářek Stelly McCartney nebo Isabel Marant.

Černá & bílá

Tak jako se prosazují bílé džíny, nezůstává pozadu ani bílá džínovka. Ale pozor, nejde o zářivě bílý denim, spíše odstín off-white. A jestli se ho z různých (i praktických) důvodů obáváte, běžte do černé. Ta může mít opět lehce sepraný ráz, aby vyniklo prošití.

Ultra mini

Pro změnu z období milénia se překvapivě vracejí i ultra mini délky. Ty samozřejmě vyžadují určitý typ postavy, ale i pokud si to můžete dovolit, laďte zbytek outfitu spíše ležérně. Jinak vaše snaha být trendy vyzní naprázdno.

Pásky & knoflíky

Nic nového pod sluncem, ale jde o trend, který nemůžeme opomíjet. Tak zvaný paper-bag styl, kdy je pásek na zavazování součástí modelu, zůstává i letos silnou tendencí. A podobně i knoflíky vpředu, sexy prvek z devadesátek.

Kde právě teď koupíte stylovou džínovou sukni? Podívejte se do fotogalerie.