Ikonické účesy 90. let: Nosila byste je i dnes?

2. října 2019 • 06:00
Reese Witherspoon a Sarah Michelle Gellar • Foto: profimedia.cz

Devadesátková móda slaví velký comeback! Do módy se vrátila kostkovaná saka, mom jeans s vysokým pasem, pastelové oční stíny, látkové čelenky a gumičky a mnoho dalších super zábavných kousků. Přemýšleli jste někdy nad tím, co byste dělali, kdyby se vrátily ve vší parádě devadesátkové účesy?

Pojďme si připomenout nejvýraznější účesy 90. let, které nosily slavné ženy. Bezesporu se vám jako první vybaví Jennifer Aniston jako Rachel v seriálu Přátelé. Nadýchané mikádo, světlý melír a konce lehce zatočené směrem k obličeji – tak přesně po tomhle účesu tehdy toužily miliony žen po celém světě. Jenže, jak sama herečka přiznala, byl dost náročný na údržbu, takže mnoho žen nakonec vsadilo jen na klasické mikádo. Devadesátky totiž fandily kratším sestřihům, což dokazuje i tehdejší účes Britney Spears, Drew Barrymore nebo Reese Witherspoon. Odvážnější (jako třeba Winona Ryder) vsadily na takzvaný pixie sestřih a v 90. letech nosily vlasy, jak se říká, na kluka!

Jennifer Aniston Jennifer Aniston Autor: profimedia.cz

Kromě mikáda a pixie sestřihu se nosila také trvalá, a kdo si na ni netroufl, zdobil svůj účes alespoň krepovačkou. Krepaté vlasy v kombinaci s cik-cak pěšinkou byly tehdy naprostý hit!

Nesmíme zapomenout ani na to, že devadesátky jsou symbolem nejrůznějších vlasových doplňků. Žádné z nás doma nechyběla sbírka látkových gumiček, čelenek, mašlí, plastových skřipců nebo sponek s motýlky či kytičkami. 

Drew Barrymore Drew Barrymore Autor: profimedia.cz

Připomeňte si ikonické účesy 90. let v naší galerii: 

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy