Zázračná pleťová mlha: V horku vás osvěží a chrání i před modrým světlem

Ochlazení pleti je během parných dnů nezbytnost. Do kosmetické taštičky by proto rozhodně nebylo od věci přidat pleťovou mlhu, která pomůže dodat potřebnou hydrataci, pleť udrží čistou a doslova vás během horka nabije energií. Vybrali jsme pro vás ty nejosvědčenější produkty a zároveň vás naučíme, jak mlhu používat.

Proč lze o pleťové mlze mluvit jako o malém letním zázraku? Pomůže vám přežít vysoké teploty, ochladí vás a zároveň dokáže vaši pleť udržet hydratovanou, vyčištěnou a svěží. Spousta produktů navíc obsahuje už také filtr, který vaši pokožku ochrání před modrým světlem. Pokud tedy i během léta budete trávit spoustu času před obrazovkou počítače, měla by vám mlha dělat společníka i na pracovním stole.

TIP NA VIDEO: Návod na ideální letní make-up s pleťovou mlhou

Mlhy jsou plné přírodních aktivních složek, díky kterým bude o vaši pleť skutečně pečováno. Velmi častou a také oblíbenou ingrediencí je růžová voda. Ta často bývá doplněna také o aloe vera, konopí, bylinky či přírodní oleje, které mají antibakteriální účinky. Díky nim se z mlh často stává také přípravek, který dokáže pozitivně přispět v boji proti akné, vaši pleť pročistí a pomůže s hojením. Kromě klasických mlh můžete sáhnout také po alternativě v podobě termální vody. Ta neobsahuje žádné přidané složky, její základ tvoří pouze voda a minerály, které vám v horku dodají onu potřebnou vláhu a zchlazení.

Jak mlhu používat?

Kromě instantního osvěžení a ochlazení během horkých dní má mlha spoustu dalších způsobů využití. Můžete ji zařadit jako hydratační mezikrok do své pleťové péče – přestříkejte jí obličej mezi čištěním pleti a aplikací séra, případně mezi primerem a nanesením make-upu. Mlha stejně tak dokáže pomoci při podráždění pleti a zarudnutí. A stejně tak pomůže lépe absorbovat veškeré krémy do hlubších vrstev pleti.

Mlhu se hodí mít po ruce také v případě, kdy chcete své líčení oživit. Byla jste celý den na nohou a chystáte se večer na drink? Nemusíte se odličovat a od začátku nanášet make-up znovu, stávající líčení stačí jen přestříkat pleťovou mlhou, lehce rozetřít štětečkem, přidat trochu korektoru a jste připravená vyrazit!

Výběr osvědčených pleťových mlh najdete v galerii: