Odteď už žádné rtěnkové faux pas: Poradíme vám, jaké odstíny zvolit

Rtěnky se občas mohou jevit jako skutečná věda. Výběr toho správného odstínu je ale jednodušší, než se může na první pohled zdát. Stačí znát několik klíčových charakteristik vaší pleti a nikdy nešlápnete vedle, ať už půjdete do sytých nebo nude odstínů. Pojďme si projít šest klíčových kroků, které z vás udělají královnu perfektních rtů.

Od chvíle, kdy na celý svět dolehla tíha pandemie, rtěnky ztratily na svém významu. Teď se ale společně s lepšící se situací a možností se alespoň někdy ukázat na veřejnosti jinak než v roušce opět začínají hlásit o slovo. Je proto ideální čas na oživení vaší make-upové taštičky o nové odstíny! A to takové, které budou perfektně sedět tónu vaší pleti a budete se v nich cítit dobře a přirozeně.

TIP NA VIDEO: Jak si vybrat rtěnku?

Výběr správné rtěnky totiž občas dokáže být oříšek a špatný odstín dokáže pokazit celý look – kvůli nevhodné volbě mohou například vaše zuby působit zažloutle, opticky se vám zmenší rty nebo budete vypadat unaveně a bledě. Na správnou barvu vás naopak dokáže navést pár jednoduchých tipů, které se vám ze značné části mohou hodit také při výběru make-upu. Tak se na ně pojďme podívat, ať jsou pro vás odteď rtěnky především potěšením, nikoliv muky.

Odstín pleti

Úplným základem je znát svůj skutečný odstín pleti. Existuje zhruba 5 až 6 základních typů. Jejich označení se většinou uvádí v angličtině a najdete ho tak například i v názvech odstínů make-upů. Úplně nejsvětlejší odstín se nazývá fair, následuje light, medium, tan a nejtmavší deep.

Pokud máte světlou až velmi světlou pleť (fair a light) obecně se k vám budou hodit spíše rtěnky v odstínech světle růžové, korálové, broskvové, nude a tlumené červené.

Růžovo-hnědé tóny se skvěle hodí k porcelánové pleti hvězdy seriálu Dámský gambit – Anye Taylor Joy

Ženám se středním odstínem pleti (medium) budou slušet odstíny růžové, třešňové a světlejší fialové.

A milovnicím rtěnek pyšnícím se tmavší až tmavou barvoupleti(tan a deep) budou zase přirozeně slušet rtěnky v barvě tmavě růžové, sytě červené, švestkové, hnědé a vínové.

Článek pokračuje na následující stránce >>