Tohle jsou letošní nejodvážnější trendy v líčení očí. Troufnete si na ně?

Zapomeňte na klasické kouřové stíny a obyčejnou černou linku. Toto jaro přeje odvážným. Vpusťte proto do svého líčení naplno barvy. Kreativitě se meze tentokrát rozhodně nekladou.

Více než rok trvající pandemie změnila v našich životech mnohé. Mimo jiné třeba i to, jakým způsobem se líčíme. Zatímco rtěnky se kvůli nutnosti nosit roušky odebraly na nechtěnou dovolenou, líčení očí se naopak dostává do popředí. Tento fakt se významně odrazil také v letošních trendech v líčení, kterým vládnou především výrazné stíny a experimentální linky. Jsou navíc plné barev, odvážnosti a nadsázky. Tedy přesně toho, co všichni letos tak moc potřebujeme.

Glossy eyes

Instagram se poslední měsíce plní fotkami dokonale lesknoucích se očních víček. Na první pohled se může zdát, že vytvoření takového efektu je jednoduché – postačí přeci přetřít stíny jakýmkoliv leskem na rty a je to. Opak je ale pravdou. Bez správné fixace a použití vhodných přípravků se váš výtvor může hodně rychle proměnit v jednu velkou „patlanici“.

Jak tedy docílit těchto dechberoucích „glossy eyes“? Nejprve naneste na víčko silnější vrstvu stínů. Pro tyto účely mnohem lépe než jemné a pastelové barvy poslouží sytější odstíny. Místo třpytivých stínů je zároveň lepší sáhnout po těch matnějších. Efekt díky nim vydrží déle. Poté aplikujte vrstvu očního lesku (prodává například Mac). Pohled posléze zvýrazněte voděodolnou řasenkou a celý look zafixujte make-upovým sprejem.

Loading
Loading
Loading

TIP NA VIDEO: V hlavní roli oči. Jak si vytvořit výrazné líčení krok za krokem

Další trendy očního líčení najdete na další stránce >>