Kleštičky na řasy: Když je správně používáte, nahradí i umělé řasy!

Kdy jindy maximálně zvýraznit oči než teď, kdy máme zbytek obličeje zakrytý rouškou. Věnujte se líčení očí na maximum a nezapomeňte použít kleštičky, díky kterým se proměníte v mrkací panenku. 

Mnoho žen má obavy, že si pravidelným používáním kleštiček řasy zničí. A je pravda, že když nebudete postupovat přesně tak, jak máte, může se to stát. Proto je třeba dodržovat přesný postup i přísná pravidla, která se rozhodně nevyplatí porušovat. Jen tak docílíte nádherně zatočených a prodloužených řas, kterých si každý všimne na první pohled.

Udržujte kleštičky čisté

Na kleštičkách se mohou usazovat bakterie, prach a také líčidla jako oční linky nebo stíny. Alespoň jednou týdně je tak nutné je otřít vatovým tamponkem, ideálně namočeným v alkoholu, a pak důkladně opláchnout teplou vodou a usušit papírovou utěrkou nebo čistým ručníkem.

Natáčejte jen odlíčené řasy

Pamatujte si, že nikdy, ani když sebevíc spěcháte, nenatáčejte kleštičkami řasy, na kterých je řasenka nebo třeba jen její zbytky. Je to v podstatě největší chyba, kterou můžete při používání kleštiček udělat. Jednak by výsledný efekt nebyl téměř znatelný, ale co hůř, mohla byste si řasy polámat nebo vytrhat. Před použitím kleštiček vždy raději řasy ještě jednou přetřete tamponkem s micelární vodou, abyste si byla opravdu jistá, že je natáčení bezpečné.

Jemné používání

Při samotném natáčení rozhodně nesvírejte řasy v kleštičkách nikterak silně. Když budete příliš tlačit, mohly by se polámat nebo nepřirozeně ohnout. Ideální je jemný a delší stisk, který můžete klidně několikrát zopakovat.

Pravidelná výměna

Kleštičky na řasy jsou spotřební zboží, které, jak je známo, rozhodně nevydrží věčně. Po čase se guma, která je nezbytná pro perfektní výsledek, začne odlupovat nebo popraská. Pak si můžete poškodit nejen řasy, ale i samotné oční víčko. Pokud budete kleštičky používat několikrát týdně, každý půl rok si pořiďte nové.

Dbejte na kvalitu

Pokud dodržíte všechna výše zmíněná pravidla a stejně nebude výsledek takový, jak byste si představovala, může být problém v kvalitě kleštiček. Levné a nekvalitní kleštičky totiž většinou nefungují tak spolehlivě jako ty dražší. Je proto lepší do kleštiček investovat o pár desítek korun více.

Tipy na kvalitní kleštičky najdete v galerii: