Rosie Huntington-Whiteley

Rosie Huntington-Whiteley Zdroj: profimedia.cz

3 největší make-up trendy na léto, které můžete začít trénovat už teď!

Také už se nemůžete dočkat, až konečně zase ukážete světu svůj perfektní make-up? Máme pro vás tři nejvýraznější letní trendy, které klidně můžete začít trénovat i teď. 

Přirozený make-up

Ten nejlepší make-up musí letos v létě vypadat, jako když žádný make-up nemáte. Možná se vám to zdá bláznivé, ale je to tak. V žádném případě nesmí být vidět silná vrstva make-upu, pudru ani korektoru. Všeho zkrátka musí být s mírou. A výsledek musí být co nejvíce přirozený a pleť dokonalá. Perfektního výsledku docílíte pomocí lehkého make-upu nebo BB krému v přirozeném odstínu, který snadno rozetřete do ztracena. Korektor volte lehký a v malém množství, aby nezalézal do drobných vrásek. A naopak nešetřete s rozjasňovačem, který k létu neodmyslitelně patří!

Husté a nadýchané obočí

Tak přesně takové obočí už bylo v kurzu letos v zimě a tento trend se plynule přesouvá i do následujících měsíců. Aktuálně se mu říká Baby Brows a mělo by se tedy co nejvíce podobat tomu dětskému – výrazné, široké a přirozené. Základem dokonalého obočí tak už není jen precizní vykreslování, ale i správný tvar a objem. Pomocí malého kulatého kartáčku si načesejte obočí směrem nahoru od očí a vnější konce nasměrujte k vrcholkům spánků. Pokud máte po ruce fixační gel na obočí, namočte v něm kartáček a vytvarujte. Pak pomocí fixu ve vyhovující barvě namalujte pár tenkých čárek, které budou směřovat stejným směrem jako vyčesané obočí. Tak docílíte požadované hustoty a objemu. A začněte už teď používat sérum na obočí, které podpoří jeho růst. Za pár týdnů už nebudete vůbec muset dokreslovat, jen lehce tvarovat.

Pastelové oční stíny

V důsledku nošení roušek a respirátorů se kosmetické trendy posledních měsíců zaměřují především na oči. A jinak tomu nebude ani přes léto. Trend pastelových očních stínů vychází z trendu, který ovládl zimní měsíce. Bylo to líčení očí ve dvou tónech, které mělo jen jedno základní pravidlo: nemíchat různé barvy, ale jen odstíny. Spojení modré a zelené tak bylo pasé, ale kombinace tmavě hnědé s její světlounkou podobou, doplněnou jemnými třpytkami byla trefou do černého. Kombinování pastelových stínů je mnohem milosrdnější. Můžete spojit růžovou s oranžovou a klidně přidat i trochu modré. Ale všechno s citem, ať nevypadáte jako klaun! Pořiďte si paletku plnou pastelových barviček a trénujte různé kombinace. Určitě brzy najdete tu, kterou si v létě zamilujete.