Kosmetické triky, které vám změní život!

22. února 2021 • 06:00
 • Kosmetické triky, které vám změní život!

  Tyhle skvělé triky slavných make-up artistů vám ušetří čas i peníze! 

  Pudrujte si řasy

  Toužíte po hustých a výrazných řasách? Pak zařaďte do líčení očí transparentní pudr. Ano, čtete správně! Stačí jen nanést první vrstvu řasenky, poprášit řasy tenkou vrstvou pudru, která jim dodá objem, a následně nanést druhou vrstvu, která pudr zakryje a zafixuje.

  Pudrujte rty

  Transparentní pudr využijete i na zafixování rtěnky. Stačí jen štětcem poprášit papírový kapesníček a ten lehounce přiložit na rty. 

  Oživte starou řasenku

  Pokud vaše oblíbená řasenka dosluhuje, můžete ještě o pár dnů prodloužit její životnost. Jak? Stačí do ní nakapat trochu fyziologického roztoku nebo roztoku na kontaktní čočky, promíchat kartáčkem a je hotovo. 

  Další skvělé triky najdete na další stránce >>

 • Stíny místo linek

  Došly vám oční linky? Využijte paletku očních stínů. Stačí jen namočit štěteček z linek ve vodě a „poválet“ ho ve stínu, který chcete využít místo linek. Nechte linky chvilku zaschnout a je hotovo. 

  Světlá linka na spodní víčko

  Bílá nebo béžová oční linka je ideální na spodní víčka. Opticky vám totiž oči zvětší a zvýrazní také spodní řasy. Vyzkoušejte a už se bez ní neobejdete. 

  Světlá linka pod obočí

  Když už si bílou linku pořídíte, nebojte se, že byste ji nevyužila. Orámujte s ní spodní linii obočí, které tím krásně zvýrazníte. 

 • Žádná rtěnka na zubech

  Obtisknutí rtěnky na zuby je jako noční můra. Můžete mu však snadno zabránit, když si po nanesení rtěnky vložíte mezi rty palec, jako když si ho cucá malé dítě. Veškerá přebytečná barva ulpí na něm a nedostane se už na vaše zuby. 

  Zvýrazněte rty

  Když už si dáte tu práci a rty dokonale vykreslíte rtěnkou, nezapomeňte na zlatou tečku v podobě rozjasňovače. Ten naneste nad srdíčko rtů. 

  Výrazné rty a žádné rozmazání

  Jak dosáhnout toho, aby byly rty zvýrazněné, ale nemusela jste neustále kontrolovat, jestli není rtěnka rozmazaná nebo obtisknutá na nežádoucích místech? Naneste na rty oblíbenou krémovou nebo tekutou rtěnku, nechte ji deset minut působit a pak přiložte na rty vatový tamponek namočený v micelární vodě. Lehce přes rty přejeďte, abyste se zbavila výrazné barvy. A lehce obarvené rty pak oživte balzámem. 

 • Nanášejte správně korektor

  Korektor pod očima je základ, především teď v zimě, kdy jsou tmavé kruhy vidět nejvíce. Nejlépe vše zakryjete a oči projasníte tak, že korektor nanesete pod oči ve tvaru obráceného trojúhelníku (špičkou dolů). 

  Zafixujte obočí

  Pokud vám dojde fixační gel na obočí, stačí na stejný štěteček nanést gel nebo vosk na vlasy a obočí upravit tak, jak jste zvyklá. Tenhle skvělý trik vám zkrátí čekání, než dorazí váš osvědčený přípravek. 

  Nezkoušejte make-up na zápěstí

  Toto je častá chyba, kvůli které pak make-up neodpovídá skutečné barvě pleti. Pokožka na ruce nebude nikdy stejná jako na obličeji. Proto si vždy při výběru nového make-upu nebo korektoru trochu naneste na prst a následně na krk nebo  lícní kost. Jen tak poznáte, zda je to ten pravý odstín, či nikoliv. 

  Jak si upravit gelové nehty doma VIDEO Videohub

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy