Novinky v parfémech: Který bude na jaro ten pravý?

Je čas se pomalu poohlédnout po novém parfému, se kterým přivítáte jaro. Třeba bude ten pravý právě některý z letošních novinek. 

Rády bychom napsaly, že jaro už je ve vzduchu, ale ještě si musíme zkrátka počkat. To ovšem neznamená, že se na něj nemůžeme naladit. Stejně tak, jako s příchodem jara měníme kozačky za tenisky, péřové kabáty za lehčí bundičky a klasický make-up za BB krém, je čas přesedlat z těžkých kořeněných vůní na lehké ovocné a květinové vůně, které jsou typické svou čistotou a svěžestí.

Nejčastěji se v jarních (i letních) dámských parfémech objevují vůně květů růží, pivoněk, jasmínu, fialek, ale také třeba konvalinek, frézií, gardénií nebo magnólií. Co se týče ovocných tónů, vévodí parfémům maliny, jahody, broskve, hrušky a ostře svěží citrusy, které se velmi často kombinují se sladkou vanilkou.

Máte opravdu z čeho vybírat! Kromě stálic, které se drží mezi nejoblíbenějšími parfémy vůbec, je tu také řada novinek, takže můžete zaexperimentovat. Pamatujte vždy na to, že když vás parfém okouzlí na první přivonění, nemusí vám o pár hodin později vyhovovat. Vždy parfém vyzkoušejte nejen na testovacím papírku, ale také na vlastní pokožce a ideálně nechte vůni působit a rozvinout.

Tipy na nové parfémy najdete v galerii: