Největší beauty trend letošního roku! Poradíme vám, jak na něj

Přirozený make-up a výrazné obočí samozřejmě zůstávají v popředí, ale nově je doplňuje také trend dlouhých řas. Nikoliv ovšem umělých, ale zdravých a přirozených! Jak tedy docílit hustých, dlouhých a krásně natočených řas, kterých si každý na první pohled všimne? 

Správná práce s řasenkou

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout extra dlouhých a objemných řas je samozřejmě kvalitní řasenka. Není jednoduché ji najít, protože každému vyhovuje něco jiného. Některé ženy jsou spokojené se silikonovým kartáčkem, jiným zase řasy slepuje. Pokud už máte doma v kosmetické taštičce tu pravou řasenku, na kterou se můžete spolehnout, dbejte ještě na to, jak ji nanášíte. Přiložte ji ke kořínkům řas, lehce s ní zavibrujte a pak ji táhněte řasami směrem nahoru k obočí. „Pokud chcete docílit většího zvýraznění řas, řasenku vrstvěte, a to tak, že ji nanesete nejdříve na jedno oko, pak na druhé a až posléze se opět vrátíte k prvnímu a celý proces opakujete,“ radí zkušená kosmetička Nikol Bárová.

Kleštičky na řasy

Před samotným nanášením řasenky můžete její efekt ještě zvýraznit pomocí kleštiček. Mnoho žen má sice obavy, že si pravidelným používáním kleštiček řasy zničí. Ale pokud budete dodržovat pravidla a postupovat přesně tak, jak máte, nemůže se to stát. Jedním z nejdůležitějších bodů je mít kleštičky vždy dokonale čisté a natáčet jimi jen důkladně odlíčené řasy.

Jak správně postupovat při natáčení řas najdete ZDE!

Barvení řas

Pokud chcete mít řasy výrazné i bez řasenky, vsaďte na barvení. Nabarvené řasy zvýrazní vaše oči a vypadají delší a hustší, aniž by působily nepřirozeně. Možná si říkáte, že byste ráda vyrazila ke kosmetičce (nejen na řasy), ale barvení zvládnete hravě i sama doma. Stačí si jen pořídit kvalitní barvu, určenou výhradně na řasy a obočí. Pokud chcete zvolit skutečně jemnou variantu, vyzkoušejte veganské barvy. Jsou šetrné, protože neobsahují oxidanty, ale přírodní barviva z rostlin, jako jsou řebříček obecný, extrakt z kaštanu, měsíček lékařský, zelený čaj, světlice barvířská, hortenzie, škumpa čínská, třezalka tečkovaná, extrakt z ořechu, jalovec, zlatobýl, kopřiva, borůvka, drmek obecný nebo extrakt z červeného vína. Aplikace je snadná a trvá jen pár minut. Barva se nerozmazává a je voděodolná. A nabarvení vydrží několik týdnů!

Jak postupovat při domácím barvení řas i obočí najdete ZDE!

Vsaďte na sérum

Dalším způsobem, jak mít husté a dlouhé řasy i po probuzení, je používání zázračných sér. Ať už používáte levnější sérum pro vyživení, nebo dražší pro aktivaci růstu, vždy platí, že nejdůležitější je pravidelnost. Jakmile nebudete používat sérum denně po dobu několika týdnů, výsledky se zkrátka nedostaví. Aplikace je zcela jednoduchá a téměř totožná jako používání tekutých očních linek. Zabere vám opravdu jen pár sekund. Stačí jen tenkým štětečkem nanést sérum ke kořínkům horních i spodních řas. Dejte si jen pozor, abyste nepoužila séra příliš moc, pak by vám mohlo stéci do očí a způsobit nepříjemné pálení. Nezapomínejte ani na to, že celé oční okolí musí být před aplikací séra důkladně vyčištěno.

Tipy na produkty, které by vám při cestě za dokonale dlouhými řasami neměly chybět, najdete v galerii: