...

... Zdroj: istock.com

Chcete mít dokonale upravené obočí? Vyvarujte se těchto častých chyb!

Domácí úprava obočí není nic složitého. Je ovšem důležité, abyste se vyvarovala nejčastějších chyb.

Velká mezera

Při vytrhávání obočí si dejte pozor, abyste se nenechala unést a neudělala příliš velkou mezeru nad kořenem nosu. Působí to velmi nepřirozeně a také přidává roky. Obočí by mělo vždy začínat nejdále u vnitřního koutku oka a končit tam, kde je přímka, která vznikne, když přiložíte tužku na jednu stranu nosu a spojíte ji s vnějším očním koutkem. Klidně si před samotným vytrháváním tyhle body vyznačte.

Špatný tvar

Perfektně vytvarovaný oblouk obočí dokáže změnit výraz vaší tváře a také vás omladit. Oblouk ovšem musí ze dvou třetin směřovat nahoru a z jedné třetiny dolů. Obecně platí, že obočí upravujeme především ve spodní části a té horní se věnujeme jen minimálně, klidně vůbec.

Tip: Správně a za pár sekund budete mít upravené obočí díky speciálním depilačním páskám. Ty fungují na bázi studeného vosku, přizpůsobí se každému tvaru obočí a zajistí snadno a rychle jeho dokonalý tvar. Nechtěné chloupky odstraníte účinně a důkladně jedním rychlým trhnutím, a to už od kořínků. A při současném barvení slouží pásky jako šablona.

Výrazné ztenčování

Každá úprava obočí by měla být provedena velmi decentně. Každé drastické ztenčování nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá více škody než užitku. Pamatujte, že nejvíce v kurzu je právě přirozenost.

Špatná barva

Pokud si obočí domalováváte nebo jen lehce stínujete, myslete na to, že výběr správného odstínu je velmi důležitý. Obočí musí působit přirozeně. V současné době jsou velmi oblíbené paletky různých pudrových barev, které můžete vzájemně míchat a docílit tak ideálního odstínu. Při výběru tužky nebo fixu myslete na to, že vaše obočí by nikdy nemělo mít identickou barvu jako vlasy. Pokud jste bruneta, mělo by mít vaše obočí o odstín tmavší barvu než vlasy. Jako blondýna byste měla dokonce nosit barvu obočí o dva až tři odstíny tmavší. Černovlásky by si zase naopak měly vybrat o tón světlejší tužku na obočí, aby celkový efekt nepůsobil příliš tvrdě.

Začínáte líčením obočí

Obočí by mělo být takovou finální tečkou celého make-upu. Pokud s jeho líčením teprve začínáte, rozhodně ho nechte až na konec. Může se totiž stát, že bude výraznější než zbytek líčení nebo že mu celý make-up budete přizpůsobovat. Nechte si obočí na závěr, ať ho můžete perfektně přizpůsobit celému looku.