Konec koláčů v podpaží: 5 tipů, jak zkrotit pocení a jeho nepříjemné projevy

2 min čtení

2 min čtení

S teplým letním počasím přichází kromě zábavy i několik nepříjemností fyzického rázu – například nadměrné pocení a s ním spojený zápach nejsou nic úžasného, zvláště při cestě v MHD. Poradíme vám, jak těmto nepříjemným projevům předcházet.

Přiměřené pocení je normální reakcí našeho těla na zvýšenou fyzickou aktivitu, vyšší teplotu okolního prostředí, nebo dokonce stres. Produkce potu je nástroj termoregulace, který ochlazuje tělo. To ale neznamená, že je to vždy úplně příjemné. Zejména v létě pot zanechává na oblečení nevzhledné skvrny a bakterie, které pracují na jeho metabolizaci, produkují při své činnosti nelibý zápach. Jak pocení dostat pod kontrolu?

TIP NA VIDEO: Od zápachu spojeného s pocením pomůže i oholené podpaží. Jak šel čas s ženským ochlupením?

Je dobré připomenout, že množství potu ovlivňuje nejen klima a fyzická aktivita, ale také dědičnost, stres, hormonální změny a některá metabolická onemocnění, stejně jako drogy, alkohol, nikotin a káva, kořeněná nebo velmi horká jídla. Pokud máte s potem problém, který by mohl souviset s něčím z výše uvedeného, řada vyjmenovaných faktorů se dá ovlivnit: je možné je omezit nebo i zcela odstranit. Existují ale i další cesty.

Jak v létě omezit pocení a jeho projevy? To se dozvíte v následujících kapitolách. >>>