...

... Zdroj: Istock.com

Jak zhubnout: Je lepší chůze, běh, plavání, nebo sex? A jde to i bez pohybu?

Rozhodli jste se, že zhubnete? Pak určitě řešíte, jaký sport vám k vysněné váze pomůže. Máme pro vás 3 dobré zprávy: Za prvé – nemusíte hned běhat, kila shodíte i méně intenzivními aktivitami. Za druhé – zhubnout se dá sexem. A do třetice – k lepšímu tělu se dá dopracovat i bez pohybu.

Podrobnosti najdete v našem hubnoucím speciálu, kde se dozvíte i spoustu dalších zajímavých věcí: Fungují tablety na hubnutí? Pomůže Atkinsonova nebo Dukanova dieta? A proč se inspirovat u slavných trenérek Jillian Michaels a Kayly Itsines? Odpovědi najdete níže.

Jak zhubnout chůzí

Do posilovny se vám nechce a běhání vás nenadchlo? Zhubnout můžeme i pohybem, který je pro nás nejpřirozenější – chůzí. Jak často byste měli vyrazit na procházku a v jakém tempu? Jaké problémové partie si zpevníte, když přidáte i chůzi do schodů? A vystačíte si s pouhou chůzí, pokud hubnete po porodu?

Jak zhubnout plaváním

Když se řekne sport na spalování kalorií, vybavíme si třeba běh nebo nějakou svižnější skupinovou lekci. Zhubnout se dá ale i plaváním, které má většina z nás spojené spíš s tvarováním postavy. Poradíme vám, co je důležité, abyste uspěli: Jak často plavat, jaká by měla být teplota vody a co jíst, když vylezete z bazénu.

Jak zhubnout běháním

Propadli jste běhu, ale stejně se vám nedaří zhubnout? Může to být tím, že běháte příliš rychle. Projděte si naše tipy, v jakém tempu, jak často a jak dlouho běhat, aby byla vaše snaha efektivní. Dozvíte se taky, proč si zvolit trasu, kde jsou schody, a že běhání na pásu, k němuž se někteří sportovci uchylují v zimě, nebývá tak efektivní.

Dá se zhubnout sexem?

Ano, dá! Nejenže sexem odbouráváte stres a předcházíte depresím, pomůže vám i k lepšímu tělu. Kolik kilojoulů se dá při milostných hrátkách spálit? Budete se divit, je to celkem dost, samozřejmě ale musíte být při sexu aktivní a vyzkoušet i náročnější sexuální polohy. Které to jsou?

Jak zhubnout bez cvičení?

Nechcete se dřít a potit, abyste shodili pár kil? Hubnout bez cvičení se vám může zdát jako velmi snadná cesta, ale je to o dost složitější. Nejenže cvičení hubnutí urychluje a pomůže vám při zbavování se tuků, má i spoustu dalších výhod. Pokud jste přesto rozhodnutí necvičit, zjistěte s námi, jak na to.

Hubnutí a tablety

Nedaří se vám zhubnout, přestože jíte zdravě a cvičíte? Přesně to bývá častým problémem žen po čtyřicítce. Pokud patříte do této věkové kategorie a bojujete s váhou, patrně se zajímáte o různé přípravky na hubnutí. Mohou vám opravdu pomoci nebo je to jenom marketingový tah? Na jakém principu vlastně fungují a jak si je vybrat? Na všechno odpovíme.

Dieta dr. Atkinse

Atkinsonova dieta patří k americkým hubnoucím hitům a má řadu fanoušků mezi celebritami. Její princip spočívá v tom, že podle přesně stanoveného postupu omezujete sacharidy, naopak bílkoviny si můžete dopřávat dle libosti. V čem vás tato dieta může inspirovat a v čem je naopak problém? A zhubnete vůbec?

Dieta Pierra Dukana

Další populární dieta oblíbená mezi celebritami a dokonce ji měla před svatbou držet maminka vévodkyně Kate. Dieta je rozdělena do 4 fází - nejprve jsou dovolené jenom bílkoviny, postupně zařazujeta i další potraviny tak, aby nedošlo k jojo efektu. Funguje to a co si o Dukanově dietě myslí česká odbornice na výživu?

Jillian Michaels a její fitness programy

Cvičení a jídelníček podle Kayly Itsines

Další slavná trenérka, Australanka Kayla Itsines, připraví vaše tělo do bikin. Cvičte podle jejího programu Bikini Body Guide, na kterém je sympatické, že si ho můžete uzpůsobit podle svých možností a fyzické kondice. Určitě vás potěší i její jídelníček - Kayla se určitě nešidí, posuďte sami.

Blogy o hubnutí, výživě a cvičení

Jakmile se člověk rozhodne, že zhubne, hledá informace všude a užitečnou inspirací mohou být blogy o hubnutí, výživě a cvičení. Vytipovali jsme pro vás a 6 zajímavých blogů, určitě je ale není potřeba na 100 % následovat – vyberte si z nich rady a tipy, které právě vás něčím oslovují.

Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.